Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2014. Július 10. 10:04, csütörtök | Belföld

Lokális volt a júniusi szennyeződés Balatonfürednél

Lokális volt a júniusi szennyeződés Balatonfürednél

Részlegesen lezárult az úszóversenyt követő megbetegedésekkel összefüggő vizsgálat, fejtette ki közleményben az ÁNTSZ Országos Tisztifőorvosi Hivatala.

Az Országos Környezetegészségügyi Intézetnek megküldött vizsgálati eredmények alapján jelenleg kiváló a Balaton vízminősége. Az Intézetben végzett laboratóriumi vizsgálatok igazolták, hogy a júniusi úszóverseny esetében lokális szennyeződésről volt szó.

A 2014. június 21-én Balatonfüreden megtartott úszóversenyt követő megbetegedésekkel kapcsolatban a járványügyi kivizsgálás még folyamatban van, a vízvizsgálatok azonban lezárultak. Az Országos Környezetegészségügyi Intézetben elvégzett elemzések igazolták a humán calicivírus jelenlétét. Azonban azt is megállapították, hogy a szennyeződés egy igen szűk területet érintett. A fertőző forrás felderítésére még zajlanak a járványügyi vizsgálatok.

A strandok üzemeltetőinek kötelessége a rendszeres önellenőrző vizsgálatok végzése a kijelölt fürdőhelyeken, így a Balaton körül is. A víz minőségét és a strandok higiénés állapotát az egészségügyi hatóság is folyamatosan figyelemmel kíséri, ellenőrzi.

Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat ismételten fontosnak tartja hangsúlyozni, hogy az alapvető higiénés szabályok betartása közös érdekünk. A strandon a kijelölt illemhelyet használjuk, majd mossunk kezet. Beteg ember a strandokat ne látogassa. Fontos tudni, hogy a hasmenéses tünetek elmúlását követően még 3 napig, de akár még egy hétig is fennállhat a fertőző képesség, így a strandot, a fürdőzést legalább ennyi ideig kerülni kell.

A nem kijelölt fürdőhelyeken való fürdőzés a Balaton térségében sem javasolt, mivel ezeken a helyszíneken a víz minőségét nem ellenőrzik. Kerülni kell a felhevült testtel történő hirtelen vízbeugrást. A szülők gyermekeiket a strandokon soha ne hagyják felügyelet nélkül!

Országos Környezetegészségügyi Intézet
ÁNTSZ Országos Tisztifőorvosi Hivatala

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.