Városlista
2026. március 23, hétfő - Emőke, Botond, Ottó, Kartal

Hírek

2012. Július 30. 11:56, hétfő | Sport
Forrás: Ambrus Gábor, az MTI különtudósítója jelenti | MTI Fotó: Kovács Tamás

London 2012 - Karakas Hedvig nyolcaddöntős

London 2012 - Karakas Hedvig nyolcaddöntős

A 57 kg-os Karakas Hedvig győzelemmel mutatkozott be hétfőn, a londoni olimpia cselgáncstornáján.

A 22 éves, 2009-ben vb-bronzérmes dzsúdós a 16 közé jutásért a spanyol Concepcion Bellorin ellen lépett tatamira. Karakas eddig háromszor találkozott kilenc évvel idősebb ellenfelével, s kettejük párbajában 2-1-re vezetett.
A szabadkártyával olimpiai résztvevő Bellorin az első perctől védekezésre kényszerült. Karakas kezdeményezett többet, másfél perc elteltével intették is a spanyolt. A folytatásban a magyar cselgáncsozó többször is földharcban kerekedett ellenfele fölé, leszorítással, majd karfeszítéssel próbálkozott, úgy tűnt, csak idő kérdése, mikor szerez pontot. Azonban elég volt egy pillanatnyi kihagyás, s Bellorin jukót érően dobta el Karakast, s ekkor már csak 54 mp volt hátra a meccsből. Az újpesti dzsúdós még nagyobb sebességre kapcsolt, s 12 mp-cel a vége előtt egy ippont érő akcióval megnyerte az összecsapást.
"Nem volt tökéletes a felkészülésem, sérülés miatt egy hónapot ki kellett hagynom, még hiányzik a szőnyegbiztonság" - nyilatkozott Karakas. - "De mindent meg fogok tenni a jó szereplésért, a dzsúdósok két érme még plusz lökést adott nekem is, s megnyugtatott."
Karakas következő ellenfele a vb-ezüstérmes brazil Rafaela Silva lesz.

Az 57 kg-os Karakas Hedvig (kékben) küzd a nyolcaddöntőbe jutásért. | MTI Fotó: Kovács Tamás

Címkék: Olimpia-London2012

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 23. 07:16, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Pontot szerzett a Kisvárda otthon a Ferencvárossal szemben

A Kisvárda hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Ferencvárossal a labdarúgó Fizz Liga 27. fordulójának vasárnap esti zárásán.

2026. Március 22. 15:06, vasárnap | Sport

Gidai Máté és az Autósport!

Beszélgetés Gidai Máté autóversenyzővel, a húsvéti Rallycross Fesztivál előtt.

2026. Március 19. 10:00, csütörtök | Sport

Bajnokok Ligája - Szoboszlai góllal járult hozzá a Liverpool továbbjutásához

Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal a kezdőcsapatban a Liverpool FC hazai pályán 4-0-ra legyőzte a Galatasarayt a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai visszavágóján, ezzel továbbjutott.