Városlista
2025. december 29, hétfő - Tamás

Hírek

2019. Szeptember 24. 05:00, kedd | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Londoni elemzők: a világgazdaság még nincs a recesszió szélén

Londoni elemzők: a világgazdaság még nincs a recesszió szélén

Londoni pénzügyi elemzők szerint a világgazdaság a növekedési ütem meredek lassulása ellenére még mindig \"valamelyes távolságra\" van a recessziótól,

és több sokkhatás egyidejű érvényesülése kellene ahhoz, hogy a globális növekedés mínuszba forduljon.

Az egyik legtekintélyesebb londoni pénzügyi-gazdasági elemzőház, az Oxford Economics hétfőn ismertetett átfogó tanulmányában öt olyan sokkhelyzeti fejleményt azonosított, amelyek - vagy amelyekből néhány - együttesen recesszióba sodorhatja a világgazdaságot: az olajárak meredek emelkedése, a részvénypiaci árfolyamok ugyancsak meredek ívű zuhanása, a banki hitelellátás feltételeinek szigorodása, pénzügyi sokkhelyzet kialakulása a feltörekvő térségben és a kereskedelmi feszültségek eszkalálódása.

Az Oxford Economics közölte: saját fejlesztésű modellszámítása - Oxford Global Economic Model (GEM) - alapján ha 100 dollárra emelkedik a hordónkénti olajár, az 1,5 százalékponttal emelné a globális inflációt és 0,4 százalékponttal lassítaná az éves világgazdasági növekedést.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 28. 07:48, vasárnap | Külföld

Londoni elemzők: a következő másfél évtizedben az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága

Londoni pénzügyi elemzők szerint a következő másfél évtizedben várhatóan az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága.

2025. December 27. 10:18, szombat | Külföld

Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában

A Kreml és a Fehér Ház megállapodott az ukrajnai rendezési tárgyalások folytatásáról – jelentette be Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságírók előtt pénteken Moszkvában

2025. December 27. 10:16, szombat | Külföld

Donald Trump szerint Volodimir Zelenszkij nem rendelkezik semmivel az ő jóváhagyása nélkül

Az amerikai elnök a többi között így foglalta össze várakozásait az ukrán elnökkel vasárnapra tervezett találkozóját megelőzően, a Politico hírportálnak pénteken adott interjúban.

2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld

Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül

Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében