Városlista
2025. augusztus 29, péntek - Beatrix

Hírek

2015. Július 04. 11:00, szombat | Külföld
Forrás: MTI

Madridban a világ legdrágább festménye

Madridban a világ legdrágább festménye

Szeptemberig Madridban látható a világ legdrágább festménye, Paul Gauguin, Nafea Faa Ipoipo? (Mikor fogsz megházasodni?) című képe, amelyet péntektől tekinthet meg a közönség a Reina Sofía múzeumban.

A műalkotás pontos értékét hivatalosan eddig senki nem erősítette meg, a BBC és a The New York Times értesülései szerint 265 millió euróért (83 milliárd forintért) adta el februárban eddigi tulajdonosa, Rudolf Staechelin bázeli magángyűjtő.

A kép madridi kicsomagolásánál jelen volt Staechelin is, aki továbbra sem fedte fel sem a festmény vételárát, sem az új tulajdonos kilétét. Mindössze annyit jegyzett meg viccelődve, hogy a művet még nagyapja vásárolta 18 ezer svájci frankért, ami "kevesebb, mint amennyit most fizettek érte".

Manuel Borja-Villel múzeumigazgató hozzátette: szerinte a festmény valódi értéke felbecsülhetetlen.

Paul Gauguin francia festő 1892-ben Tahitin készítette az alkotást, amelyet életműve egyik legfontosabb darabjaként tartanak számon a szakértők. Eddig a bázeli szépművészeti múzeumban állították ki, amelyet most felújítanak, és ez idő alatt több alkotást a madridi múzeumban mutatnak be.

A bázeli gyűjteményből többek között Paul Cézanne, Marc Chagall, André Derain és Vincent van Gogh művei láthatják a spanyol fővárosban szeptember 14-ig.

A Gauguin-képet ezután egy washingtoni gyűjteményben mutatják be, hogy utána hol látható, arról eddigi tulajdonosa azt mondta: azt már nem tudja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Külföld

Donald Trump szervezett bűncselekmények miatt sürget vádemelést Soros György és fia ellen

Donald Trump amerikai elnök Soros György és fia ellen bűnszervezet vezetőjeként elkövetett bűncselekmények miatt sürgetett vádemelést szerdán.

2025. Augusztus 26. 07:46, kedd | Külföld

A hétvégén találkozik az ukrán és az amerikai küldöttség

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok nem fizet Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti

Az Egyesült Államok nem fizet semmit Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti - hangoztatta Donald Trump amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban.

2025. Augusztus 25. 07:51, hétfő | Külföld

Újabb területeket foglaltak el az oroszok Ukrajnában

Elfoglalta az orosz hadsereg Filaja települést az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében - közölte vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.