Hírek
2019. Április 27. 11:03, szombat |
Bulvár
Forrás: mti
Mága Jennifer lett a Budapest Dal 2019 nyertese

Mága Jennifer feat Burai Bennünk a győztes című szerzeménye lett Budapest dala 2019-ben. A pályázat díjait pénteken este adták a Thália Színházban - közölték a pályázat szervezői az MTI-vel.
A közönségdíjat Tóth Gabi & Majka Mi éltünk című dala nyerte, a Budapest a Fiatal Tehetségekért elnevezésű elismerést OliverFromEarth A világ az enyém című dala érdemelte ki - írja a közlemény.
A Fővárosi Önkormányzat második alkalommal meghirdetett pályázatára mintegy 100 pályamű érkezett, közülük a szakmai zsűri nyolcat javasolt a nagyközönség szavazására. Emellett a főváros hat ismert előadót kért fel a részvételre. Mivel idén Budapest Európa sportfővárosa, a szervezők elsősorban sportolásra alkalmas, motiváló ritmusú, jó hangulatú dalokat vártak a versenybe.
A fődíjas és a közönségdíjas az elismerés mellett egymillió forint pénzjutalmat kap a fővárostól. Emellett mind a 13 döntős egy közös albumon kap lehetőséget arra, hogy minél szélesebb körben népszerűsítse szerzeményét - olvasható a közleményben.
Fotó: budapestdal.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 14. 07:17, szerda | Bulvár
Cannes - Megkezdődött a 78. cannes-i fesztivál
2025. Május 13. 07:25, kedd | Bulvár
Új kutatóközpont nyílt Karikó Katalin támogatásával a Szegedi Tudományegyetemen
Az antimikrobiális és a gombaellenes terápiák fejlesztését segítő új központ nyílt Karikó Katalin Nobel-díjas biokémikus anyagi és szakmai támogatásával hétfőn a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE).
2025. Május 10. 08:59, szombat | Bulvár
XIV. Leó pápa - Erdő Péter: Robert Prevost pápává választása benne volt a levegőben
Robert Prevost bíboros pápává választása benne volt a levegőben, nem nagy a meglepetés, de annál nagyobb az öröm - nyilatkozta Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek az MTI-nek a pápaválasztás másnapján.
2025. Május 09. 07:24, péntek | Bulvár
Sziget - Megújult programkínálat, látványvilág és új kulturális negyedek az idei fesztiválon
Megújult programkínálattal, látványvilággal és új kulturális negyedekkel várja a közönséget a 31. Sziget fesztivál, amelynek sztárfellépői között lesz ASAP Rocky, Post Malone és Shawn Mendes is