Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2011. December 17. 07:06, szombat | Sport
Forrás: mno.hu/MTI

Magyar a világ legjobbja

Magyar a világ legjobbja

Nagy Lászlót, a Barcelona magyar játékosát választották az év legjobb kézilabdázójának a handball-planet.com című internetes szaklap szavazásán, amelyen több mint 6500 szurkoló vett részt a világ minden tájáról.

A portál jellemzése szerint „az elmúlt évtized egyik legnagyobb sportági sztárja” kapta a legtöbb voksot (33,1 százalék), míg a második helyen a dán Mikkel Hansen (30,1), a harmadikon pedig a bosnyák Danijel Saric (12,76) végzett. A honlap úgy véli: Nagynak oroszlánrésze volt abban, hogy a katalán gárda idén megnyerte a Bajnokok Ligáját, és 12. barcás szezonjában odáig jutott, hogy minden idők legjobb csapatának szimbóluma lett.

Az átlövő számára ez már a második elismerés volt pénteken, korábbi klubja, a Pick Szeged és a Délmagyarország által rendezett szavazás alapján ugyanis ő lett az elmúlt 50 év legjobb szegedi kézilabdázója is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 10:00, kedd | Sport

Vb-2026 - Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot és nyolcaddöntőbe jutott

A paraguayi válogatott 1-1-es döntetlent követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a német csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett bostoni mérkőzésén.

2026. Június 30. 07:16, kedd | Sport

Vb-2026 - Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot és nyolcaddöntőbe jutott

A paraguayi válogatott 1-1-es döntetlent követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a német csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett bostoni mérkőzésén.

2026. Június 29. 15:00, hétfő | Sport

Vb-2026 - Kanada jutott elsőként a nyolcaddöntőbe

A társházigazda kanadai labdarúgó-válogatott jutott elsőként a világbajnokság nyolcaddöntőjébe, miután az egyenes kieséses szakasz első mérkőzésén a ráadásban szerzett góllal 1-0-ra legyőzte a dél-afrikaiakat vasárnap

2026. Június 27. 06:40, szombat | Sport

Vb-2026 - A franciák simán nyerték a norvégok elleni csoportrangadót

A legutóbb ezüstérmes francia válogatott 4-1-re legyőzte a tartalékosan felálló norvég csapatot pénteken a labdarúgó-világbajnokság I csoportjának bostoni mérkőzésén, így elsőként jutott tovább,