Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2024. Október 10. 08:17, csütörtök | Sport
Forrás: MTI

Magyar-holland - Sallai Roland: új szabályok vannak Telkiben

Magyar-holland - Sallai Roland: új szabályok vannak Telkiben

Új szabályok vannak Telkiben a hollandok és a bosnyákok elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésekre készülő magyar labdarúgó-válogatottnál Sallai Roland elmondása szerint.

A török Galatasaray légiósa azM4 Sportnak adott szerdai interjúbanúgy fogalmazott, "oda kell figyelni a külön programokra, most már nem lehet annyit lábteniszezni, kosarazni, pingpongozni, mint korábban".

A 27 éves támadó a pénteken sorra kerülő hollandok elleni hazai meccsről beszélve úgy vélekedett, csak akkor tud a válogatott eredményt elérni, ha "minden játékos 110 százalékos teljesítményt nyújt".

"Extraklasszis játékosaik vannak, nekünk pedig vissza kell térnünk oda, ahol már voltunk és a stabil védekezésből kiindulni. A németek elleni 5-0-s vereség után sokat beszélgettünk arról, hogy mit kell kijavítani, de minden csapat életében vannak hullámvölgyek és nehézségek. A kérdés az, hogy mennyire gyorsan tudunk kilábalni belőle" - nyilatkozta Sallai, aki szerint a Hollandiához hasonló kaliberű riválisokkal szemben némi szerencsére is szükség van a jó eredmény eléréséhez.

"Egységesnek kell lennünk a pályán és azon kívül is, mert csak így lehet esélyünk bármilyen eredményt elérni" - tette hozzá.

Az átigazolási időszak végén Freiburgból Törökországban igazoló futballista elmondta, Isztambulban jó fogadtatásban volt része, és az első benyomásai is pozitívak a klubról, valamint az együttesről.

"Büszke vagyok rá, hogy egy ilyen hatalmas egyesülethez tudtam kerülni és úgy érzem, a fejlődésem szempontjából egy nagyon jó döntést hoztam meg. A Galatasaray játékosait szerintem senkinek sem kell bemutatni, mellettük minden egyes edzésen és mérkőzésen rengeteget tudok majd fejlődni"

- jelentette ki.

Sallai úgy fogalmazott, szereti a kihívásokat, a Galatasaray kezdőjébe bekerülni is az, és mindent meg fog tenni azért, hogy minél több játéklehetőséget kapjon a csapatnál.

Elárulta, nyitott volt a váltásra, mert Freiburgban úgy érezte, hogy nem kapja meg azt a tiszteletet, amely hat év után járt volna neki a teljesítménye alapján.

"Az utolsó napon volt egy beszélgetésem a sportigazgatóval és ott tisztán megkaptam azokat a válaszokat, amelyek alapján könnyebben meg tudtam hozni a döntést az átigazolásról. Amikor pályán vagyok, akkor ki tudom zárni a zavaró tényezőket, ez most is így volt, de a pályán kívül természetesen jelen volt egyfajta bizonytalanság és én is éreztem, hogy minél előbb dönteni kellene a jövőről"- mondta.

Marco Rossi szövetségi kapitány tanítványai a pénteki meccs után hétfőn lépnek pályára Bosznia-Hercegovinában. A Nemzetek Ligája A divíziójának 3. csoportját a németek vezetik, másodikak a hollandok, harmadikok pedig a bosnyákok. A magyarok két mérkőzés után egy ponttal a negyedik, kiesést jelentő helyen állnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:11, szombat | Sport

Marco Rossi 2030 nyaráig hosszabbított

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

2025. Május 09. 07:25, péntek | Sport

Tyson Fury korábbi világbajnok ökölvívó Budapestre látogat

Tyson Fury korábbi nehézsúlyú világbajnok ökölvívó pénteken Budapestre látogat, és a helyszínen tekinti meg féltestvérei, Thomas és Roman Fury mérkőzéseit.

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Sport

Férfi kézilabda Eb-selejtező - Szlovákiai győzelmével kijutott a tornára a magyar válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott kijutott a jövő januári Európa-bajnokságra, mivel 39-24-re nyert Szlovákia vendégeként a selejtezősorozat ötödik fordulójában, szerdán Galgócon.

2025. Május 05. 07:57, hétfő | Sport

Több mint 12 ezren futottak a Futókörök Napján

Több mint 12 ezren futottak a vasárnap ötödik alkalommal megrendezett Futókörök Napján, melynek keretében 21 helyszínen húzhattak futócipőt az érdeklődők.