Városlista
2026. május 20, szerda - Bernát, Felícia

Hírek

2016. December 04. 12:54, vasárnap | Életmód
Forrás: mti

Majdnem csak karácsonykor eszünk halat

Majdnem csak karácsonykor eszünk halat

Az egész éves magyarországi édesvízihal-fogyasztás 70 százaléka a karácsonyi időszakra esik - mondta Magos Zoltán, a Pesti Vigadó Étterem séfje vasárnap az M1 aktuális csatornán.

A séf elmondta, hogy Magyarországon a karácsonyi menü általában pulykából, halászléből, töltött káposztából áll. Hozzáfűzte, gyorsabban készül el a menü, ha az ember valamilyen tengeri halat süt, illetve ha a halászlét nem szegedi, hanem bajai módon főzi.

Címkék: étel, hal, karácsony

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 20. 12:00, szerda | Életmód

Gajdos László: a BYD a szegedi gyára építése során megszegte a környezetvédelmi engedélyben előírt kötelezettségeit

A BYD a Szegeden létesítendő gyár építése során súlyosan megszegte a környezetvédelmi engedélyben előírt kötelezettségeit - írta Gajdos László élőkörnyezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2026. Május 20. 07:05, szerda | Életmód

Meghalt Scherer Péter színművész

Hatvannégyéves korában kedden délelőtt elhunyt Scherer Péter Jászai Mari-díjas színművész - tudatta a Nézőművészeti Kft., amelynek alapító tagja volt.