Városlista
2026. január 18, vasárnap - Piroska

Hírek

2019. Szeptember 02. 15:03, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Már csak kevés helyen kell gyéríteni a szúnyogokat

Már csak kevés helyen kell gyéríteni a szúnyogokat

Az elmúlt napok nyárias időjárása miatt már csak kevés helyen – a Dráva mentén és néhány budapesti kerületben – van szükség részleges szúnyoggyérítésre

– tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-t.
Azt írták: augusztus utolsó hetében Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar megyében és Mohács környékén volt szúnyoggyérítés, máshol néhány elmaradt kezelést pótoltak, például a Tisza-tónál, a Csepel-szigeten és Szolnok térségében.

Azokon a területeken, ahol nagyobb számban vannak még csípőszúnyogok, a frontátvonulás után a rovarszakértők felmérik, hogy szükséges-e szúnyoggyérítés, és csak ezután döntenek a további beavatkozásokról - jelezte a katasztrófavédelem.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld

Hideg idő - Rendőrség: a déli parton már biztonságos a Balaton jege

A Balaton a déli parton jelenleg teljesen, az északin korlátozottan alkalmas a jégen tartózkodásra - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság pénteken a rendőrség honlapján.