Hírek
2017. Augusztus 29. 07:16, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Már közel ezren kérték a magáncsődöt

Az adósságrendezési nyilvántartás szerint augusztus közepéig 980 eljárást kezdeményeztek a magáncsőd intézményének igénybevétele nyomán - írta keddi számában a Világgazdaság.
Az adósságrendezési eljárást kezdeményező adósok átlagosan 19 millió forintnyi adóssággal rendelkeznek.
Az illetékes bíróság eddig 175 esetben rendelte el jogerősen az adósságrendezést, 121 eljárásban pedig elutasította a kérelmet, vagy jogerősen megszüntette az eljárást.
Bíróságon kívüli megállapodás 27 esetben jött létre az adós és a hitelezők között, és további 388 ügyben zajlik ilyen megállapodás előkészítése.
Az adatokat Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára közölte képviselői kérdésre - olvasható a Világgazdaságban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést