Hírek
2018. Július 18. 05:00, szerda |
Külföld
Forrás: Shiri Zsuzsa, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Már madarakat is használnak a gázai palesztin szélsőségesek arra, hogy tüzet okozzanak Izraelben

Már madarakat is használnak a gázai palesztin szélsőségesek arra, hogy tüzet okozzanak a gázai határ izraeli oldalán - írja a The Times of Israel című angol nyelvű honlap kedden a hatóságokra hivatkozva.
A lap szerint egy elpusztult vörös vércsét találtak Izraelben hétfőn a határ mellett egy kiégett fán a kiszáradt Habszor patak medrénél. Az izraeli természetvédelmi hatóság szakemberei szerint a madár lábára drótot erősítettek, amelyhez égő kanócot kötöttek. A drót beakadhatott egy faágba, amikor a madár rászállt.
Hétfőn a határvidéken tizenöt helyen okoztak tüzet a Gázai övezetből indított, égő eleggyel ellátott léggömbök és papírsárkányok, de most első alkalommal fordult elő, hogy állatot használtak tűz okozására.
Izraelben az elmúlt hetekben a gázai határ mentén több száz helyen oltották a lángokat a tűzoltók, illetve az otthonaikat és földjeiket védő önkéntesek, mert naponta tucatszám irányítottak léggömböket és papírsárkányokat Gázából Izrael felé, rendszerint kihasználva a tenger felől fújó nyugati széláramlatokat. Az elmúlt két hónapban ezzel a módszerrel több ezer hektárnyi izraeli erdőt, mezőgazdasági és természetvédelmi területet gyújtottak fel a palesztin szélsőségesek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 08. 08:04, péntek | Külföld
Izraeli-palesztin - Uniós biztos: az izrael műveletek nagyon hasonlítanak a népirtásra
Izrael műveletei Gázában, az éheztetés, a lakóhely elhagyásának kikényszerítése és a civil lakosság célzott meggyilkolása \"nagyon hasonlítanak\" a népirtáshoz -
2025. Augusztus 08. 07:51, péntek | Külföld
Donald Trump nem köti orosz-ukrán csúcstalálkozóhoz, hogy találkozzon Vlagyimir Putyinnal
Donald Trump amerikai elnök kész találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel abban az esetben is, ha az orosz államfő nem tárgyal közvetlenül Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel
2025. Augusztus 07. 08:02, csütörtök | Külföld
Fogadta az amerikai elnök különmegbízottját Vlagyimir Putyin
Fogadta a Fehér Ház különmegbízottját, Steve Witkoffot a Kremlben Vlagyimir Putyin elnök - közölte szerdán az orosz államfő sajtószolgálata.
2025. Augusztus 07. 07:59, csütörtök | Külföld
Csillagászati összegért épít hidat Olaszország Szicíliába
A világ legnagyobb függő szerkezete lesz, 5000 milliárd forintnyi összegbe kerül majd.