Hírek
2018. Július 28. 08:59, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Már tüneteket okoz a parlagfű
Már tüneteket okoz a parlagfű - hívta fel a figyelmet pénteken, az MTI-hez eljuttatott közleményében az Országos Közegészségügyi Intézet (OKI), kiemelve:
az idei parlagfűszezonra jellemző a korai pollenszórás, a hatékony védekezés érdekében az allergiásoknak javasolt mihamarabb felkeresni orvosukat.
Közleményük szerint az elmúlt hetekben megjelent a parlagfű pollenje a levegőben, de a csapadékos időjárásnak köszönhetően a pollenkoncentráció nem emelkedett meg jelentősen. Ugyanakkor egy-egy napon, lokálisan már többfelé - elsősorban az Alföldön és a Dunántúl déli részén - jelentkezett tüneteket okozó pollenterhelés.
Azt írták: jelenleg az ország nagyobb részén alacsony-közepes parlagfű pollenterhelés jellemző. A következő napokban a parlagfű pollenkoncentrációja várhatóan emelkedik, az Alföld nagy részén és a Dunántúl déli területein várhatóan már tartósan a tüneteket okozó pollenterhelés lesz jellemző.
Kiemelték: magas parlagfűpollen-koncentráció esetén és megfelelő gyógykezelés hiányában az allergiásoknak olyan tüneteik lehetnek, mint tüsszögés, vizes orrfolyás, orrviszketés, orrdugulás (és emiatt esetleges alvászavarok), garatviszketés, fülviszketés, könnyezés, szemviszketés, "piros szem" (kötőhártya-gyulladás), szemfáradékonyság, továbbá fáradtság és levertség érzés, nagyobb alvásigény.
Az OKI naponta térképes előrejelzést készít, amely elérhető a https://efop180.antsz.hu oldalon - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld
Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést
A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.
2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről
A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. November 13. 07:30, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a Mercedes létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját
2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is
A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.
