Városlista
2025. május 13, kedd - Szervác

Hírek

2015. Október 21. 08:54, szerda | Sport
Forrás: Hajósi Miklós

Második legjobb magyarként a Hargita Gyöngye Rallyn!

Második legjobb magyarként a Hargita Gyöngye Rallyn!

Raliul Perla Harghitei 2015.10.09-10. Románia
Kelő Gere László - Erdélyi Ágnes Mitsubishi EVO IX.
Interjú Latyakkal a verseny után.

Második legjobb magyarként értetek célba a kategóriátokban. Milyen érzés ez?
- Nagyon jó érzés, nekünk egy jó eredménynek számít ahhoz képest, hogy egy idegen országban, idegen pályákon, ez volt a második versenyünk.

Hogy tetszettek a kinti pályák?
- Húúú nagyon jó és taktikás pályák, becsapós kanyarokkal. Egy nagyon jó itinert kellet írnunk Ágival. Ha valaki lecsúszik a domboldalról kicsi eséllyel lehetett tovább folytatni a versenyt, mert keskenyek pályák. Nagyon élvezhetők voltak a gyorsaságik. A Madarasi Hargitai első gyors egyharmada sziklás köves volt. Ott azt el kellett óvatoskodni, megtisztelni. A többi gyorsasági megfelelne egy Bükfürdőinek,
jó tempós pálya volt.
Tíz gyorsasági szakaszon küzdtünk meg az idővel és a sporttársakkal. Székelyudvarhelyen a belvárosban volt egy 1,7 km Szuperspecial szakasz.

Visszamennél-e jövőre is?
- Mindenféleképpen ott leszünk.
Tervezzük, hogy 2016-ban az egész csapat kint lesz az összes autóval.
Vissza fogunk menni!
A versenyrendezéstől kezdve, a román versenyzőtársakig, családias a légkör fogadott bennünket.
A Román versenyzőtársak segítettek bármiben.
A rendezés, a pontosság, az egész magyar rendező gárda nyugodtan kimehet tanulni, hogy miként kell lebonyolítani egy jó versenyt.
Voltak technikai gondok, balesetek, de minden percre pontosan zajlott.



Mi az amit másképp tennél ha újra rajtolhatnál?
A szervizzel kicsit összeszedettebben felkészülnék a csapaton belül a szervizre.
Fél órás szervizek voltam ami majdnem kevésnek bizonyult.
Kicsit bátrabban nyomnám a gázt, nem óvatoskodnám el mint, most az első három gyorsaságit.


Köszönöm ezt a remek versenyt a rendezőknek!

Szeretném a csapat megköszönni: Ferencz Csabának, Gálovits Szabolcsnak, a Székelyudvarhelyi barátaimnak a segítséget.
És természetesen a csapatomnak és a szurkolóinknak is!


Köszönjük a támogatóink segítségét! Víg-Business Kft., Truck Parts Impex Kft., Penta-Hús Kft., Vacsi Kft Kecskemét., Hús-Tranzit Kft., Spaletta Étterem és Sörház Kecskemét, Richter Dekor Kft., AGAAUTO Kft, Gumi Sped Kft., Artis Design & Lakberendezés Kft.

Címkék: autósport, rali, rally

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 12. 06:00, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Zalaegerszegi döntetlennel debütált Krznar az Újpest kispadján

Az élvonalban maradásért küzdő Zalaegerszeg gól nélküli döntetlent játszott vasárnap a vendég Újpesttel a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójában.

2025. Május 11. 11:46, vasárnap | Sport

Labdarúgó NB I - A Pakson győztes Ferencváros és a Puskás Akadémia között dől el az arany

A címvédő Ferencváros hátrányból fordítva 3-2-re nyert a harmadik Paks otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójának szombati rangadóján, ezzel a Puskás Akadémiát visszaelőzve újra az élen áll.

2025. Május 10. 09:11, szombat | Sport

Marco Rossi 2030 nyaráig hosszabbított

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

2025. Május 09. 07:25, péntek | Sport

Tyson Fury korábbi világbajnok ökölvívó Budapestre látogat

Tyson Fury korábbi nehézsúlyú világbajnok ökölvívó pénteken Budapestre látogat, és a helyszínen tekinti meg féltestvérei, Thomas és Roman Fury mérkőzéseit.