Hírek
2017. Május 17. 10:13, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Még a börtönből sikerült az átverése a telefonos csalónak
Csalás miatt vádat emelt a Pécsi Járási és Nyomozó Ügyészség egy törökszentmiklósi férfi ellen, aki a börtönből mobiltelefonon csalt ki pénzt egy pécsi férfitől - tájékoztatta a vádhatóság szerdán az MTI-t.
A Baranya Megyei Főügyészség közleménye szerint a vádlott szabadságvesztését töltötte a tököli büntetés-végrehajtási intézetben, amikor 2016 nyarán "ismeretlen módon" hozzájutott egy mobiltelefonhoz.
Erről - magát az egyik telefonszolgáltató munkatársának kiadva - felhívta a pécsi sértettet, akivel azt közölte, hogy nyert 150 ezer forintot. Azt is mondta neki, hogy a nyereményhez csak úgy juthat hozzá, ha bizonyos "tranzakciós kódokra" meghatározott összegeket feltölt. Ezt a sértett elhitte, ezért a vádlott által megadott telefonszámokra összesen 90 ezer forintot feltöltött - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 26. 07:21, csütörtök | Belföld
Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik
Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél
2025. Június 26. 07:19, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a NATO-csúcson csatát nyertünk
2025. Június 26. 06:00, csütörtök | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
Az egész országot sújtó kánikula és tartós csapadékhiány miatt 2025. június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lép életbe.
2025. Június 25. 10:06, szerda | Belföld
Bejelentkezett az űrből a második magyar űrhajós
Kapu Tibor bejelentkezett a Dragon űrhajó fedélzetéről a kilövést követően, az űrhajós egyebek mellett azt mondta, 15 millió magyar emelte ma idáig.