Hírek
2015. December 14. 07:55, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Meg tudja akadályozni a menekültek visszatoloncolását Magyarország

Ha Magyarországnak az az álláspontja, hogy nem lehet a menekülteket visszatoloncolni, akkor ezt meg tudja és meg is fogja akadályozni -
mondta Tuzson Bence, a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár vasárnap az M1 aktuális csatorna esti műsorában. Az államtitkár szerint az unió indíthat ezért kötelezettségszegési eljárásokat, de Magyarország jogszerűen jár el, és egyes döntésekkel nem lehet felülírni az európai jogot.
"Tisztelettel, de határozottan kell fellépni a magyar érdekek védelmében, és ha úgy látszik, hogy ez kemény ütközés, akkor meg is kell ütközni e tekintetben" - hangsúlyozta. Hozzátette, hogy az országnak hajlandónak kell lennie megállapodásokat is kötni, de az alapvető érdekeket nem lehet feladni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Szeptember 09. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Viktor levélben követeli az Európai Uniótól Magyarország határvédelmi költségeinek megtérítését
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.