Hírek
2023. Augusztus 23. 10:02, szerda | Belföld
Megérkeztek Magyarországra az első hiper-modern Leopard harckocsik
A magyar kormány összesen 44 darab Leopard 2 A7HU típusú harckocsit rendelt nagyszabású haderőfejlesztési programja részeként.
Megérkezett Magyarországra a honvédelmi és haderőfejlesztési program részeként beszerzett első, teljesen új Leopard 2 A7HU harckocsi valamint a műszaki támogatására szolgáló WiSENT 2 többrendeltetésű műszaki gép.

A képeket is közlő IHSN.hu szerint a most beérkezett eszközök egyelőre még csak azok a referenciapéldányok lehetnek, melyek a megrendelő magyar fél hazai átvételét követően visszakerülnek a gyártó bázisára, hogy a további gyártás alatt álló kocsik referenciájaként szolgáljon. A megkötött szerződések szerint így történt ez például a PzH 2000-es önjáró tarackok esetében is, nem is oly rég. A referenciapéldány érkezése ugyanakkor mégiscsak mérföldkő a Leopard 2 A7HU megrendelés teljesítésének folyamatában, hiszen ez az első legyártott magyar jármű, egyben borítékolja, hogy hamarosan megérkeznek a további – már itthon maradó – harckocsik is.

Ezek érdekelhetnek még
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Belföld
OKF: 413 alkalommal volt szükség a tűzoltók beavatkozására karácsonykor
2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld
Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt
Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -
2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány
Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld
NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény
Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg:
