Hírek
2011. December 24. 07:26, szombat |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Megerősítették az ítéletet: hét év börtön vár Timosenkóra

A kijevi fellebbviteli bíróság megerősítette pénteken Julija Timosenko, hivatali visszaéléssel vádolt egykori ukrán miniszterelnök hét évre szóló börtönbüntetését.
Az ötvenéves ellenzéki vezetőt abban találták bűnösnek, hogy 2009-ben egy Oroszországgal kötött földgázszerződéssel kapcsolatban túllépte hatáskörét, s ezért októberben elítélték.
Az Egyesült Államok és az Európai Unió élesen bírálta Timosenko bebörtönzését. Az EU a héten nem írt alá egy kulcsfontosságú partnerségi megállapodást Ukrajnával az ítélet miatt.
Timosenko és ügyvédjei nem voltak jelen a tárgyaláson, mondván, hogy a bíróságok a kormány felügyelete alatt állnak. A politikus szerint az egész eljárás ősellenségének, Viktor Janukovics elnöknek az ötlete volt, hogy eltiltsa a jövő évi parlamenti választásoktól. Janukovics elutasította a vádat, és hangsúlyozta a jogi intézmények függetlenségét.
Az ellenzéki vezetőt az elmúlt hetekben újabb vádak érték, és a bíróság meghatározatlan időre elrendelte fogva tartását.
Timosenko csütörtökön azt mondta, bojkottálni fog minden ukrajnai meghallgatást, és az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult. Kérelmének feldolgozása még hónapokig eltarthat, és akkor sem biztos, hogy a strasbourgi központú ítélőszék döntése jogilag kötelező lesz Ukrajnára nézve.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 12. 06:00, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: a rendezési tárgyalásokról beszélt telefonon az orosz és a török elnök
2025. Május 11. 11:44, vasárnap | Külföld
Szijjártó Péter: Donald Trumpnak köszönhetően egy nagyon komoly háborús helyzetet sikerült kezelni India és Pakisztán között
2025. Május 11. 11:24, vasárnap | Külföld
Ukrajnai háború - Az orosz elnök közvetlen tárgyalásokat javasol Kijevnek
Közvetlen és előfeltételek nélküli tárgyalásokat javasolt vasárnap hajnalban Ukrajnának Vlagyimir Putyin orosz elnök.
2025. Május 10. 09:09, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump jó és produktív telefonbeszélgetést folytatott Volodimir Zelenszkijjel
Azt követően, hogy az ukrán törvényhozás jóváhagyta az Egyesült Államok és Ukrajna között létrejött, az ásványkincsekről szóló gazdasági megállapodást.