Hírek
2019. November 18. 14:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Meghaladhatja a 4 millió mázsát az idei szőlőtermés
Megfelelve egy átlagos évnek, több mint 4 millió mázsa szőlőt szüretelhetnek idén a magyar gazdák, így várhatóan 3 millió hektoliter körüli bor készül
– mondta az Agrárminisztérium (AM) agrárpiacért felelős helyettes államtitkára hétfőn, az Országgyűlés mezőgazdasági bizottsága szőlő-, bor-, pálinka albizottsága ülésén, ahol egyebek közt a pálinkára, a gyógynövényes italokra és a gyümölcspárlatokra vonatkozó népegészségügyi termékadó (neta) kiterjesztésének piaci hatásait értékelték.
Tarpataki Tamás jelezte, hogy az idei szőlőtermés leginkább a 2017-es évhez hasonlítható, elmarad a tavalyitól, amely 5,2 millió mázsa volt. A 2019-es évet kiszámíthatatlanná tette, hogy nyár közepéig mind Magyarországon, mind pedig az unió bortermelő országaiban a tavalyihoz hasonló szőlőtermést vártak, amelyet a különböző szélsőséges időjárási jelenségek jelentősen csökkentettek.
Brazsil Dávid, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának (HNT) főtitkára hozzátette, hogy eddig összesen 37 ezer hektárról érkezett termelési jelentés, november 30-ig még 20-21 ezer hektárról várható. Az eddig számított termésmennyiség 3,1 millió mázsa, a becslések szerint a szőlőtermés idén elérheti a 4,1-4,2 millió mázsát.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.
2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai
Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia
2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld
Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült
Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
