Hírek
2020. Január 07. 09:05, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megnyitott a Budapest Airport légiáru kezelő központja
Megérkezett az első cargo járat, egy Boeing 747 típusú óriásgép a Budapest Airport légiáru kezelő központjába, a BUD Cargo City-be, ezzel a létesítmény megkezdte működését
- közölte a Budapest Airport Zrt. hétfőn az MTI-vel. A 16 milliárd forintos beruházással megépült BUD Cargo City megnyitásával a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér légi teheráru kezelő kapacitása évi 150 000 tonnáról 250 000 tonnára nőtt.
A tavaly novemberben felavatott légiáru kezelő központ egy 21 200 négyzetméteres raktárcsarnokból és irodai részből, valamint egy 11 650 négyzetméteres speditőr épületből áll, amelyhez 32 000 négyzetméternyi forgalmi előtér kapcsolódik. Az előtéren egyidejűleg akár két, egyenként 440 tonna maximális felszállósúlyú Boeing 747-8F típusú repülőgépet is ki lehet szolgálni.
A beruházással lehetőség nyílt arra, hogy a budapesti repülőtér és Magyarország a közép- és kelet-európai régió egyik legfontosabb logisztikai csomópontjává váljon - olvasható a Budapest Airport Zrt. közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Belföld
OKF: 413 alkalommal volt szükség a tűzoltók beavatkozására karácsonykor
2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld
Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt
Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -
2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány
Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld
NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény
Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg:
