Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2015. November 06. 07:41, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Megölte feleségét, majd magával is végezni akart egy zalai férfi

Megölte feleségét, majd magával is végezni akart egy zalai férfi

Őrizetbe vette a rendőrség azt a 67 éves férfit, aki a gyanú szerint csütörtök délelőtt Pákán késsel halálra sebezte feleségét, majd magával is végezni akart

- közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu weboldalon. A mozgássérült elkövetőt a kórházban megoperálták.

A rendőrség közlése szerint a délelőtti órákban egy idős asszonyra pákai otthonában holtan talált rá egy hozzátartozója.

Az áldozatot órákkal korábban a férje egy késsel olyan súlyosan megsebesítette, hogy a nő belehalt sérüléseibe. A férfi ezután önmagával is végezni akart, sérülései miatt a mentők kórházba vitték.

A zalai rendőrök emberölés megalapozott gyanúja miatt indítottak eljárást a 67 éves férj ellen, akit őrizetbe vettek.

Sznopek Veronika, a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI érdeklődésére elmondta: az áldozat 66 éves volt, akire a lánya talált rá csütörtök délelőtt. A házban még este is tartott a helyszíni szemle, így azt is vizsgálják még, hogy mikor történt a tragédia.

A Zalai Hírlap online kiadása az eset kapcsán arról adott hírt, hogy a férj mozgássérült, aki járókerettel közlekedik. Miután a feleségét többször megszúrta, magának is súlyos sérüléseket okozott, ami miatt a kórházban meg kellett operálni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.