Városlista
2025. december 28, vasárnap - Kamilla

Hírek

2022. Július 16. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Megszűntek a madárinfluenza miatt elrendelt területi korlátozások Magyarországon

Megszűntek a madárinfluenza miatt elrendelt területi korlátozások Magyarországon

Megszűntek a madárinfluenza miatt elrendelt területi korlátozó intézkedések Magyarországon, miután a vizsgálatok a hazai baromfiállományban több mint egy hónapja nem mutatták ki a vírust

- közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken honlapján.

A tájékoztatás szerint június eleje óta nem fordult elő újabb megbetegedés Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, ezért a Nébih - a védőkörzet múlt heti megszüntetése után - július 15-én elrendelte a megfigyelési körzetek feloldását. Ezzel Magyarországon már nincs olyan terület, ahol madárinfluenza miatt korlátozás áll fenn.

Az uniós és hazai jogszabályokban előírt feltételek teljesítése alapján immár ezekből a megyékből is zavartalanul folyhat a belföldi és az uniós szállítás - közölte a Nébih.

Az Állategészségügyi Világszervezet (OIE) vonatkozó előírásai szerint Magyarország legkorábban 2022. július végén nyerheti vissza madárinfluenza-mentes státuszát, vagyis csak ezt követően kezdődhet meg újra a szállítás a jelenleg teljes importtilalmat alkalmazó az úgynevezett harmadik országokba - olvasható a hatóság közleményében.

A Nébih arra hívta fel a baromfitartó gazdák figyelmét, hogy a könnyítések ellenére továbbra is fennáll a vírus behurcolásának veszélye, ezért a felelős állattartás, különösen a járványügyi előírások betartása továbbra is kiemelt jelentőségű.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld

Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt

Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -

2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány

Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld

NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény

Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg: