Városlista
2025. szeptember 14, vasárnap - Szeréna

Hírek

2019. Április 15. 05:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Melegszik az idő a következő napokban

Melegszik az idő a következő napokban

A leghidegebb órákban helyenként még mínuszok is lehetnek, míg napközben néhol 20 fok körül alakulnak a maximumok

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfő délutánra mindenütt kitisztul az idő, ekkor az ország nagy részén már gyengén felhős, napos, száraz idő lesz. Ugyanakkor nagy területen erős lesz a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 2 és 9, a legmagasabb hőmérséklet 12 és 17 fok között várható.

Kedden jobbára derült, napos idő várható, de késő délután a keleti, északkeleti megyékben néhol eső is valószínű. A leghidegebb órákban többnyire 0 és plusz 5 fok között alakul a hőmérséklet, de az északi, szélvédett völgyekben mínusz 4 fok is lehet. Napközben 14-18 fokig melegszik a levegő.

Szerdán helyenként várható záporeső, késő estére kiderül az ég. Időnként megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet általában 0 és plusz 6 fok között alakul, de az északi, szélvédett völgyekben gyenge fagy is lehet. A maximumhőmérséklet 15 és 19 fok között valószínű.

Csütörtökön napos idő várható, de délen nem kizárt kisebb zápor sem. A legalacsonyabb hőmérséklet 2 és 8, a legmagasabb hőmérséklet 18 és 22 fok között alakul.

Nagypénteken napos idő várható időnként erős széllel, csapadék nélkül. A leghidegebb órákban 3-9 fok lesz. Napközben 18-23 fokig melegszik a levegő.

Szombaton több órára kisüt a nap, csapadék nem valószínű. A minimumhőmérséklet 4-9, a maximumhőmérséklet 17-22 fok között alakul.

Húsvétvasárnap elszórtan eső, zápor is kialakulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 4-10, a legmagasabb hőmérséklet 16-21 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: időjárás, meleg, tavasz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld

Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025

Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.

2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld

Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében

Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.

2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen

A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen

2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld

Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály

A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.