Városlista
2025. július 19, szombat - Emília

Hírek

2016. Július 02. 04:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Mentős ellátás közben fosztott ki egy embert egy férfi

Mentős ellátás közben fosztott ki egy embert egy férfi

Kifosztás miatt állítják a Budaörsi Járásbíróság elé pénteken azt a férfit, aki egy mentős ellátás alatt álló ember egymillió forinttal teli pénztárcáját lopta el csütörtökön a Pest megyei Diósdon

- tájékoztatta a Budapest Környéki Törvényszék sajtószóvivője az MTI-t. A Budaörsi Járási Ügyészség vádirata szerint az ittas sértett csütörtökön 20 óra körül taxival utazott Budapestről Diósdra. Amikor a taxiból kiszállt, rosszul lett, ezért a taxis mentőt hívott hozzá. Ekkor érkezett a helyszínre a gyanúsított, aki észlelte a sértett ittas állapotát, és amikor a taxis a gépkocsijával odébb állt, a sértett zsebéből kivette a pénzét.

A kifosztást a mentősök akadályozták meg, akik észrevették a lopást és visszatartották a tolvajt és kihívták a rendőrséget.

A gyanúsítottat őrizetbe vették és gyorsított eljárásban bíróság elé állítják. A cselekmény büntetési tétele 1 évtől 5 évig terjedő szabadságvesztés - közölte Gyimesi Kinga.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld

Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el

Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.

2025. Július 19. 07:49, szombat | Belföld

Kósa Lajos bejelentette, hogy megvan a nemzet aranya

Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank

2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld

Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet

A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza

2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról

A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál