Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2011. Augusztus 07. 07:41, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Meteor robbant a magyar légtérben

Meteor robbant a magyar légtérben

A Balaton térségében robbanhatott fel a péntek este Magyarország felett északkeleti irányban átsuhanó meteor; a detonációt kísérő villanást és hanghatást országszerte észlelték.

A meteor háromnegyed tíz körül érkezett a magyar légtérbe, s mintegy 3-4 másodperces izzás után darabokra hullott – a robbanás Nagykanizsától Enyingig is elhallatszott, a fényjelenséget pedig Debrecentől Sopronig észlelték. A Blikknek nyilatkozó szakértő, Ladányi Tamás csillagász szerint a meteor még a levegőben több darabra hullott, s elképzelhető, hogy törmelékei Magyarországon értek földet. Legutóbb 2010. február 28-án észleltek Magyarországon hasonló nagyságú és fényerősségű meteort – a hullócsillag átrepült az ország felett, s valahol Szlovákia területén semmisült meg.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: meteor

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia

2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál