Városlista
2025. február 22, szombat - Gerzson

Hírek

2024. Október 07. 07:56, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Meteorológia: a hét közepén ismét újabb esőre kell készülni

Meteorológia: a hét közepén ismét újabb esőre kell készülni

A jövő hét elején a reggeli ködfoltok feloszlását követően többórás napsütésre lehet számítani, de szerdától ismét változékonyabbá válik az időjárás és többfelé kell esőre készülni.

A hét végére azonban ismét csökken a csapadék esélye, a több-kevesebb napsütés mellett a hőmérséklet csúcsértéke jellemzően 20 Celsius-fok körül várható - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőnaz ország nagy részén már napos, csapadékmentes időre van kilátás kevés gomolyfelhővel, északkeleten azonban várhatóan csak a déli óráktól csökken a felhőzet. A délnyugatira forduló szél nagy területen megélénkül, délnyugaton egy-egy erős lökés is lehet. A csúcshőmérséklet 16-22 fok között valószínű.

Keddenhajnalban főleg északkeleten lehet pára, köd, rétegfelhőzet, ezek feloszlását követően változóan felhős idő várható többórás napsütéssel, de csapadék estig nem valószínű. A déli, délkeleti szél sokfelé megélénkül, az Észak-Dunántúlon megerősödik. Hajnalban 5-14, délután 17-25 fok várható, északkeleten lesz a hűvösebb idő.

Szerdánnyugatról kelet felé átvonul egy vastag felhőzóna. Délelőtt a Tiszántúlon lehet szakadozott a felhőzet, a nap második felében nyugat felől várható vékonyodás, szakadozás. A nyugati és középső országrészben szórványosan előfordulhat eső, zápor és egy-egy zivatar sem kizárt. A nap második felében már csak néhol valószínű csapadék. Sokfelé megélénkül, helyenként megerősödik a déli, délnyugati szél. Hajnalban 8-16 fok lesz, délután általában 20-24 fok várható, de a csapadékos vidékeken hűvösebb lehet.

Csütörtökönhajnalban főleg északkeleten képződnek ködfoltok, néhol szitálás, kisebb eső is lehet. Ezek feloszlása után változóan felhős időre van kilátás többórás napsütéssel. A késő délutáni, esti óráktól nyugat, északnyugat felől vastagodhat a felhőzet, és egyre több helyen eleredhet az eső, zápor, esetleg egy-egy zivatar is előfordul. Sokfelé megerősödik a déli, délnyugati szél. A minimum általában 12-17 fok között várható, északkeleten azonban hűvösebb lehet, a maximum-hőmérséklet 20-26 fok között alakul.

Péntekrevirradóra erősen felhős vagy borult lesz az ég, majd napközben nyugat felől vékonyodik, felszakadozik a felhőzet. Nyugatról kelet felé átvonul egy csapadékzóna, és sokfelé megélénkül, helyenként megerősödik az északnyugati, nyugati szél. A hajnali 8-15 fokról 15-22 fok közé emelkedik a hőmérséklet.

Szombatonhajnalban pára- és ködfoltok képződhetnek. Napközben változóan felhős időre van kilátás több-kevesebb napsütéssel, számottevő csapadék nem valószínű és többnyire mérsékelt marad a légmozgás. A hajnali 5-12 fokról 15-21 fok közé melegszik fel a levegő.

Vasárnapnagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, majd a nap második felétől felszakadozik, csökken a felhőzet. Elszórtan előfordulhat eső, záporeső. Sokfelé élénk, helyenként erős lökések kísérik a délkeleti, déli, majd az északnyugatira forduló szelet. A minimum-hőmérséklet 5-12, a csúcsérték 15-22 fok között valószínű, északkeleten lesz a hűvösebb idő.

Címkék: eső, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.

2025. Február 22. 08:17, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint nagy löketet kaphat a magyar gazdaság

Magyarország a békére vette fel a lapot - mondta a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában

2025. Február 21. 08:10, péntek | Belföld

Megkezdődött a trieszti, magyar adriai kikötő építése

Megkezdődött a trieszti magyar kikötő építése, a kormányt a gazdasági racionalitás vezette, amikor 2018-ban a beruházás mellett döntött -

2025. Február 20. 08:00, csütörtök | Belföld

Orbán Balázs szerint Orbán Viktor előre megmondta

Fejvesztett kapkodás indult az európai vezetők között, pedig minden a forgatókönyv szerint alakul, csak nem az ő forgatókönyvük szerint, hanem Orbán Viktor forgatókönyve szerint