Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2023. Február 04. 07:28, szombat | Belföld
Forrás: mti

Meteorológia: a legcsapadékosabb és a második legenyhébb volt az idei január 1901 óta

Meteorológia: a legcsapadékosabb és a második legenyhébb volt az idei január 1901 óta

Az idei január volt a legcsapadékosabb és a második legenyhébb 1901 óta - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán pénteken.

Azt írták: országos átlagban az eddig beérkezett adatok szerint 80,9 milliméternyi csapadék hullott le, ezzel az idei január volt a legcsapadékosabb 1901 óta, megelőzve 1915 első hónapját, amikor 80,4 milliméternyi esett. Megjegyezték: az idei januári csapadék mennyisége az 1991 és 2020 közötti átlag 245 százaléka volt.

A délnyugati és a középső országrészben, valamint a hegységekben többfelé 100 milliméternyinél több csapadékot mértek, a hegyvidékeken 150 milliméter körüli is előfordult, Bakonybél mérőállomásán például 152,2 milliméternyit rögzítettek. Többfelé ez volt a legcsapadékosabb január. Csak Sopron és Szeged környékén volt 40 milliméternyinél kevesebb csapadék.

Az elemzés szerint a január a sok csapadék mellett nagyon enyhe volt, 3,93 Celsius-fokos átlaghőmérséklettel. A 20. század kezdete óta országosan csak a 2007-es január volt enyhébb, akkor ez az érték 4,27 fok volt. Az idén januári 3,93 fokos átlaghőmérséklet 4,5 fokkal enyhébb az 1991 és 2020 közötti átlagnál.

Síkvidéken többnyire 3 és 5 fok között alakult a hónap középhőmérséklete, 0 fok alatti havi érték csak a legmagasabb hegyeken fordult elő.

Kitértek arra: országos átlagban ugyan nem, de az ország északkeleti harmadán az idei lett a legenyhébb január 1901 óta.

Fotó: Pixabay

Címkék: időjárás, meleg

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.

2025. Február 22. 08:17, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint nagy löketet kaphat a magyar gazdaság

Magyarország a békére vette fel a lapot - mondta a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában

2025. Február 21. 08:10, péntek | Belföld

Megkezdődött a trieszti, magyar adriai kikötő építése

Megkezdődött a trieszti magyar kikötő építése, a kormányt a gazdasági racionalitás vezette, amikor 2018-ban a beruházás mellett döntött -

2025. Február 20. 08:00, csütörtök | Belföld

Orbán Balázs szerint Orbán Viktor előre megmondta

Fejvesztett kapkodás indult az európai vezetők között, pedig minden a forgatókönyv szerint alakul, csak nem az ő forgatókönyvük szerint, hanem Orbán Viktor forgatókönyve szerint