Városlista
2025. augusztus 28, csütörtök - Ágoston

Hírek

2012. Március 23. 14:07, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Milliárdokat kaszálhatnak a közjegyzők a devizahiteleseken

Milliárdokat kaszálhatnak a közjegyzők a devizahiteleseken

Akár hatmilliárd forint bevételt jelenthet a közjegyzőknek és ugyanekkora többletkiadást a bankoknak, ha az árfolyamgát szerződésmódosításait közjegyzői okiratba kell foglalni - írja a Napi Gazdaság.

Egyelőre még nem lefutott kérdés, hogy az átszerződésnél szükség lesz-e közjegyzői közreműködésre.

A parlament elfogadta, hogy a korábban már árfolyamgát-szerződést kötött ügyfeleknél az átszerződést nem kell ismét közjegyzői okiratba foglalni. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium azt közölte, hamarosan kialakítja álláspontját minderről. A bankok és a közjegyzők tavaly nyáron 15 ezer forintos díjban állapodtak meg, és a várakozások szerint az idén akár több mint 400 ezer hitelszerződést kell módosítani.

A Magyar Országos Közjegyzői Kamara szerint a törvényi szabályozás aggályos, mivel az egyik szerződő fél által magánokiratban a másikra erőltetett feltételek kikényszerítéséhez biztosítaná az állami kényszert − mindezt a közokirat garanciái nélkül. Szakértők ugyanakkor arra emlékeztetnek, hogy a módosítás az ügyfél érdekében történik. A végrehajthatóság feltételeit az eredeti szerződés közokirati formában tartalmazta, a törvény pedig kimondhatná, hogy a bank csak akkor kérheti a szerződés végrehajtási záradékolását, ha a módosult szerződés megfelel az előírásoknak.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:49, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: egyedülálló új képességgel bővül Magyarország hadereje

Egyedülálló új képességgel bővül Magyarország hadereje - jelentette be a honvédelmi miniszter a Special Operations Craft - Riverine (SOC-R) különleges műveleti folyami naszádok átadásán szerdán Budapesten.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba