Hírek
2012. Május 08. 07:21, kedd |
Sport
Forrás: mno.hu / MTI
Nagy hajrá vár triatlonosainkra

Nem szerepeltek jól a magyar versenyzők a mexikói Huatulcóban hétvégén rendezett triatlon Világkupa-futamon, s így az olimpiai rangsorban jelenleg egyetlen férfi sincs kvótát érő helyen.
A nemzetközi szövetség honlapja szerint a viadalon Rendes Csaba 31., Vanek Ákos 33., Tóth Tamás pedig 39. lett. Az ötkarikás rangsorban 1081 ponttal Vanek áll a legelőrébb 89. pozíciójával, azonban az utolsó londoni indulási jog birtokosa jelenleg 1253 ponttal a 79. belga Peter Croes. Vanek helyzete ugyanakkor korántsem reménytelen, ugyanis a köztük lévők közül csupán egy olyan van, a 86. helyen álló dél-afrikai Erdhard Wolfaardt (1164), aki a kvótaszerzés szempontjából számít, ugyanis a többiek az egy nemzetből indítható maximális versenyzők számának szabálya miatt kiesnek.
A nőknél Vanek Margit 22. helyen ért célba Huatulcóban. A londoni rangsorban Kovács Zsófia 2082 ponttal 54., s az ő helye szinte biztosnak tűnik. Vanek 1902 ponttal 62., ezzel jelenleg az utolsó előtti kvótás pozíció az övé.
A triatlonosoknak még két pontszerző viadala lesz a ranglistazárás előtt: most hétvégén a San Diegó-i és május 26–27-én a madridi világbajnoki sorozatba tartozó viadal.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 16. 09:13, péntek | Sport
Férfi kézilabda Eb - Izland, Olaszország és Lengyelország a magyarok csoportjában
A magyar férfi kézilabda-válogatott Izlanddal, Olaszországgal és Lengyelországgal került azonos csoportba a januári Európa-bajnokság csütörtök esti sorsolásán.
2025. Május 16. 09:05, péntek | Sport
Jégkorong-vb - Mihalik András: lesz esélyünk a dánok ellen is
Mihalik András, a csehek elleni egyetlen magyar gól szerzője szerint a csütörtöki játékkal lesz esély pénteken a házigazda dánok ellen is a jégkorong-világbajnokság herningi csoportjában.
2025. Május 15. 07:13, csütörtök | Sport
Tour de Hongrie - Van Poppelé a győri sprint, Pelikán szökés után az összetett legjobb magyarja
A holland Danny van Poppel győzött a 46. Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny szerdai nyitányán, az összetett legjobb magyarja pedig Pelikán János az első szakasz után.
2025. Május 15. 07:07, csütörtök | Sport
MOL Magyar Kupa - Drámai csatában megvédte címét a Paks
A Paks megvédte címét a labdarúgó MOL Magyar Kupában, mivel a szerdai fináléban 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a tavaly is vesztes Ferencvárost.