Hírek
2017. Február 10. 17:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Negyedmilliárd forintot mentett ki törvénytelenül cégéből egy testvérpár
Negyedmilliárd forintot mentett ki közműépítéssel foglalkozó cégéből törvénytelenül a gyanú szerint egy testvérpár Ózdon, a NAV miskolci pénzügyi nyomozói vádemelési javaslattal fejezték be a nyomozást
- közölte a NAV észak-magyarországi bűnügyi igazgatóságának sajtóreferense pénteken az MTI-vel. Kovács Dorina tájékoztatása szerint a testvérek - a férfi és a nő - által működtetett társaságra egy nagyobb bírságot szabtak ki, ezért ők a gyanú szerint a cég bedöntése mellett döntöttek és kétszázötvenmillió forintot kivettek a cégből osztalék és maguknak adott kölcsön címén. A kft. gazdálkodása emiatt veszteséges lett, tőke hiányában nem tudták fizetni kötelezettségeiket, a cég csődbe ment.
Az okozott kár biztosítására a testvérpár tulajdonában álló húsz ingatlant zárolták, a vagyon előreláthatóan elegendő lesz a felszámolt cég hitelezőinek kifizetésére - közölte Kovács Dorina, aki hozzátette: csődbűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt javasolnak vádemelést a Miskolci Járási és Nyomozó Ügyészségnél.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
