Hírek
2017. Május 13. 05:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Nem jelölt tej-összetevőt tartalmazó töltött keksz került forgalomba
Az unió élelmiszer- és takarmánybiztonsági riasztási rendszerén keresztül érkezett bejelentés szerint nem jelölt tej-összetevőt tartalmazó, vaníliás ízesítésű krémmel töltött szendvicskekszet szállítottak Magyarországra
- hívta fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken. A hatóság megtette a szükséges lépéseket a még készleten lévő termékek kivonására a forgalomból.
A keksz tejallergiában és tejcukor-érzékenységben szenvedőknek panaszt okozhat, ezért a Nébih azt javasolja, hogy a Sandwich Biscuits Vanilla Flavoured (Morello) elnevezésű, idén szeptember 26-i minőségmegőrzési idejű, Törökországból származó terméket a tejallergiások és tejcukor-érzékenyek ne fogyasszák el.
A hatályos jogszabályok szerint az allergiát vagy intoleranciát okozó anyagokat fel kell tüntetni az élelmiszereken a fogyasztók biztonsága érdekében - emelte ki a Nébih.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.
