Városlista
2025. augusztus 10, vasárnap - Lörinc

Hírek

2022. Január 17. 13:01, hétfő | Belföld
Forrás: infovárosok/fotók: ügyészség

Nem kapott elsőbbséget, nyakcsigolya-törést szenvedett

Nem kapott elsőbbséget, nyakcsigolya-törést szenvedett

Közúti baleset gondatlan okozásának miatt emelt vádat a Tatabányai Járási Ügyészség azzal a nővel szemben, aki nem adott elsőbbséget egy kereszteződésben, és súlyos balesetet okozott.

A nő 2020. december 4-én 6 óra 45 perckor személykocsival közlekedett Tatabánya lakott területén kívül. Az útkereszteződésben a 8135-ös számú úton a megengedett legnagyobb sebesség 70 kilométer óránként – közölte az ügyészség közleményében.

Kifejtve, hogy az elkövető a kereszteződésbe az „Állj! Elsőbbségadás kötelező” jelzőtábla utasítása ellenére megállás nélkül, 10-14 kilométeres sebességgel behaladt, és ennek során nem biztosított elsőbbséget a haladási irányát tekintve balról jobbra, Tatabánya felől Környe irányába szabályosan közlekedő vétlen járműnek, amelynek jobb első ülésén utast szállított. A vétlen személykocsi a vádlott vezette jármű bal oldalának ütközött.

Az ütközés következtében a vétlen jármű vezetője tizenkét hét alatt gyógyuló nyakcsigolya-törést, míg utasa és a vétkes sofőr is nyolc napon belül gyógyuló zúzódásos sérülést szenvedett el.

Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy a Tatabányai Járásbíróság tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben az elkövetővel szemben pénzbüntetést és járművezetéstől eltiltást szabjon ki.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld

Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén

A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.

2025. Augusztus 08. 08:03, péntek | Belföld

Összesen 1000 új autóbuszt vesz a MÁV

A nyáron érkezett 131 új autóbusz után újabb 869 járművel gyarapodik a MÁV-csoport flottája, ugyanis eredményesen zárult a buszbeszerzésre meghirdetett közbeszerzési eljárás.

2025. Augusztus 08. 08:02, péntek | Belföld

A hétvégére visszatér a kánikula

A hétvégére visszatér a kánikula és napról napra melegebb lesz, vasárnap már 33-38 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet.