Hírek
2018. Március 05. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: police.hu
Nem létező napot írt rá – Orvosi igazolást hamisított
Vádemelési javaslattal zártak le egy orvosi igazolás meghamisítása ügyében folytatott nyomozást a pápai rendőrök.
A rendelkezésre álló adatok szerint a 30 éves pápai Cs. Dávid tavaly novemberben meghamisította a keresőképtelen állományba vételéről készített orvosi iratot oly módon, hogy a háziorvosa által kiállított igazoláson a keresőképtelenség utolsó napját 2017. november 10-ről november 31-re javította. A férfi a meghamisított iratot 2017. december 1-jén benyújtotta a munkáltatója felé, ezzel bűncselekményt követett el. A munkáltatóban egyrészt a javítás módja, másrészt a befejező dátum ébresztett gyanút. A nyomozók az orvosi igazolásról megállapították, hogy azon szabálytalan javítás történt, az okmányt valóban a háziorvos állította ki, de azon az utólagos javítást nem ő végezte.
A gyanúsítottként kihallgatott Cs. Dávid beismerő vallomást tett. Az ellene hamis magánokirat felhasználása vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást a napokban vádemelési javaslattal zárta le a Pápai Rendőrkapitányság és az ügy iratait megküldte az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld
Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést
A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.
2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről
A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. November 13. 07:30, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a Mercedes létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját
2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is
A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.
