Városlista
2026. május 20, szerda - Bernát, Felícia

Hírek

2011. Szeptember 22. 07:25, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Nem tervez nyugdíjelvonást a kormány

Nem tervez nyugdíjelvonást a kormány

Sem a kormány, sem a közigazgatási államtitkárság nem tervez nyugdíjelvonást a jövő évben – az erről szóló sajtóhírek csak találgatások, közölte szerdán a kormányszóvivői iroda.

Az iroda szerint nem szerepel a kabinet vagy az államtitkárság napirendjén semmilyen, nyugdíjcsökkentésről szóló javaslat, és nincs erre vonatkozó adat a 2012-es büdzsé tervezett sarokszámai között sem. Szerdán több hír is napvilágot látott a feltételezett nyugdíjelvonással kapcsolatban, például a Népszava oldalain is – emlékeztet a hivatal, egyúttal cáfolva a 'zavaró hangulatkeltésre alkalmas' sajtóértesüléseket. A szóvivői iroda szerint a kormány jövőre egy olyan, stabil és fenntartható nyugdíjrendszert szeretne megalkotni ami nem termeli újra az államadósságot, és megőrzi a nyugdíjak reálértékét – tudatta a hirado.hu.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól

Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld

Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok

Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.