Városlista
2026. március 20, péntek - Klaudia, Alexandra

Hírek

2020. Június 13. 06:32, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nemzetközi embercsempész-hálózatot számoltak fel a spanyol hatóságok

Nemzetközi embercsempész-hálózatot számoltak fel a spanyol hatóságok

Nemzetközi embercsempész-hálózatot számoltak fel a spanyol hatóságok, és az Eurojust, az Európai Unió bűnügyi együttműködési szervének közreműködésével elfogták a banda tizenkét tagját, köztük vezetőit is

- közölte a spanyol csendőrség pénteken. A kiadott közlemény szerint a bűnszervezet irányítóját, egy közép-afrikai férfit a spanyolországi Burgosban tartóztatták le, míg a spanyol hálózat fejét Hollandiában vették őrizetbe.

A hatóságok házkutatásokat tartottak továbbá Németországban, Belgiumban, Franciaországban és Portugáliában is.

A szervezet után másfél éve indult nyomozás, amelynek során kiderült, hogy több mint ezer áldozatukat, köztük kiskorúakat és várandós nőket, afrikai és ázsiai országokban szervezték be illegális és bizonytalan munkákra, majd Európába csempészték őket, és "kihasználva rendkívül kiszolgáltatott helyzetüket" 500-750 euró (173 ezer-260 ezer forint) közötti összeget követeltek tőlük.

A közleményt példaként említette, hogy útközben sorsára hagytak egy gyereket, aki nem tudott fizetni.

A hatóságok a hálózat nyereségét több mint félmillió euróra (173 millió forint)becsülik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 20. 14:00, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Hetekig elhúzódó harcokra számítanak Izraelben

Az izraeli hadsereg helyzetértékelése szerint még több hétig eltarthat az Irán és a Hezbollah elleni háború.

2026. Március 20. 06:54, péntek | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba

Donald Trump szerint az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt a Fehér Házban.