Hírek
2015. Augusztus 16. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
NGM: az ipar és a szolgáltató szektor jól teljesített az első fél évben

Az ipar és a szolgáltató szektor számos területe jól teljesített az első fél évben tavalyhoz képest, a mezőgazdaság teljesítménye viszont elmaradt az előző évitől.
Mondta Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államháztartásért felelős államtitkára az M1 aktuális csatorna szombat reggeli műsorában.
A bruttó hazai termék tavalyihoz képest 3,1 százalékos első félévi növekedésével kapcsolatban az államtitkár kiemelte, hogy ehhez hozzájárult a jelentős külkereskedelmi többlet is.
Az első félévben az export 4,3 milliárd euróval több volt, mint az import, és az exporttöbblet 1,1 milliárddal haladja meg a tavalyi hasonló időszakit - mondta.
Az uniós forrásokból megvalósuló beruházások is növelik a GDP-t - hívta fel a figyelmet az államtitkár.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől
Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld
Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap
Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.
2025. Június 06. 07:27, péntek | Belföld
NGM: a hőségben figyelni kell a dolgozók megfelelő folyadékpótlására és a pihenőidők beiktatására
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.