Hírek
2016. Május 17. 07:56, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Nincs garantált biztonság az Eb-n
A francia hatóságok mindenre fel vannak készülve, a lakosság és a futballszurkolók kevésbé, jelenleg pedig nincs garantált biztonság sehol a világon
- mondta Nógrádi György az M1 aktuális csatornán hétfőn a közelgő labdarúgó Európa-bajnokságról.
A biztonságpolitikai szakértő rendkívül rossz jelnek nevezte a Cannes közelében - maszkos, mellényes, terroristának tűnő emberek reklámforgatása miatt - kitört pánikot, ahol senkinek nem az jutott eszébe a hat felfegyverkezett emberről, hogy hívja a csendőrséget, hanem a menekülés. Ez jelzi, hogy bármi megtörténhet, a lakosságot éles helyzetben pedig nem lehet felkészíteni - mondta.
Mindazonáltal 24 millió euróért védik külön az Európa-bajnokságot, horribilis pénzbe kerül a védelem, bombakereső kutyákkal mennek mindenhova, olyan drónokat lőttek fel, amelyek a stadionok felett éjjel is képesek minden mozgást kiszűrni - tájékoztatott a szakértő, hozzátéve ugyanakkor, hogy Franciaországnak rendkívül hosszú szárazföldi határai vannak, amelyeket nehéz ellenőrizni. Megjegyezte: a korábbi francia-német meccsen történt robbantás kísérlet volt, a merénylő nem tudott ugyan bejutni a stadionba, feltételezhetően a terroristák elemezték, mit csináltak rosszul.
A magyar és francia szervek munkáját lényegesen megkönnyíti, ha a Franciaországba utazók bejelentkeznek e-mailen, telefonon, vagy telefonon például a nagykövetségnél, hogy mikor érkeztek, meddig maradnak - hívta fel a figyelmet Nógrádi György.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Május 20. 11:00, szerda | Belföld
Kegyelmi ügy - Répássy Róbert: szabályos, de nem szokásos eljárásban történt a miniszteri ellenjegyzés
2026. Május 20. 10:00, szerda | Belföld
Lannert Judit: mától egy új, 21. századi tanuló társadalom kialakításán dolgozunk
2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld
Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok
Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.
