Hírek
2016. Április 16. 08:24, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Nógrádi György: nem gyengült az Iszlám Állam
Nem gyengült az Iszlám Állam - mondta Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában.
Bár Irakban és Szíriában vesztett területeket az Iszlám Állam, de növelte befolyását Csecsenföldön, Nigériában, Maliban, Líbiában és a Sínai-félszigeten, így nem mondható, hogy gyengült volna - tette hozzá.
A francia labdarúgó Európa-bajnokság "hihetetlenül jó célpont" a terroristák számára, a hírek szerint ott is merényleteket tervez az Iszlám Állam, százszázalékos biztonság pedig nincs - figyelmeztetett a szakember.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra
Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.
2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal
Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást
Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.
2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld
Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re
A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.
