Városlista
2025. június 24, kedd - Iván

Hírek

2022. Április 23. 15:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Növelheti a halfogyasztást egy magyar részvétellel kifejlesztett tenyésztési rendszer

Növelheti a halfogyasztást a Silgen haltenyésztési rendszer, amit magyar vezetéssel dolgozott ki egy európai konzorcium - közölték a projekt felelősei a Kseris Tudástranszfer Nonprofit Kft. pénteken Budapesten.

A több mint 2,5 millió eurós (csaknem 1 milliárd forint) összköltségből majdnem 2 millió euró volt az uniós támogatás. A Nagy teljesítményű szabványosított rendszer - Prémium édesvízi halak tömegtermelése című projektben a technológia forgalmazásáért felelős Kseris Kft.-n kívül az Aranyponty Halászati Zrt., Ausztriából a Garant Tiernahrung GmbH, Németországból a Ahrenhorster Edelfisch GmbH, Szlovéniából pedig a G2O Storitve DOO vett részt. A projekt április végén zárul, a technológiát licencszerződésekkel vehetnék át más országok haltermelői - mondta Bulkai András, a Kseris technológiai vezetője.

Az új technológia minden földrajzi és éghajlati adottság mellett működtethető, termelékenysége kétszeresen haladja meg a hagyományos módszerekét. Szabványosítását Magyarországon, Szlovéniában, Ausztriában és Németországban kísérletezték ki. A halgazdaságok számára a hatékony, kiszámítható termelés és a jobb jövedelmezőség miatt lehet jó megoldás a SilGen alkalmazása - tették hozzá.

A Silgen haltenyésztési rendszer létrehozásával együtt ugyanilyen néven harcsafilét is forgalomba hoznak az év végéig. A piaci sikerben azért is bíznak, mert a technológia egyenletes minőséget és állandó ellátást tesz lehetővé versenyképes áron.

Címkék: hal, halfogyasztás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 24. 12:56, kedd | Belföld

Változás július 1-től: évente 120 napot lehet alkalmi és idénymunkában dolgozni

Havonta átlagosan 300 ezren dolgoznak egyszerűsített foglalkoztatással, őket és munkáltatóikat is érinti a július 1-jei változás.

2025. Június 24. 07:27, kedd | Belföld

Két nemzetközi szakmai díjra jelölték a Magyar Zene Házát

Két rangos európai múzeumi díjra jelölték a Magyar Zene Házát, amely nemcsak különleges építészete, hanem tartalmi és közösségi megközelítése miatt is felkeltette a nemzetközi múzeumi szakma figyelmét.

2025. Június 24. 07:18, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Meghaladta a 2 milliót a Voks válaszadóinak a száma

Orbán Viktor szerint mindannyian büszkék lehetünk, a papíralapú szavazatok száma meghaladta a 2 milliót a Voks 2025 szavazáson.