Városlista
2025. május 16, péntek - Botond, Mózes

Hírek

2011. Október 24. 14:25, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Növelnék Hévíz vonzerejét

Növelnék Hévíz vonzerejét

Szabadtéri színpaddal és játszótérrel egészült ki Hévízen a római kori romkert, amelynek környezetében térkőburkolatot építettek, és gondozott zöldfelületet alakítottak ki.

A pénteken átadott területen korábban letaposott földön és néhol szórt kavicson járhattak a látogatók. A Nyugat-dunántúli operatív programból, a balatoni térség turisztikai vonzerejének növelését szolgáló pályázati keretből 58 millió forintot nyert a fürdőváros önkormányzata a közel 70 millió forintos beruházás támogatásaként – tájékoztatott a városháza.

Az Attila utca végén található területen ma már térkővel burkolt, akadálymentesített sétány veszi körbe a római kori villa romjait, egy újonnan kialakított tér közepén pedig Orr Lajos köztéri szobrát állították ki. A pályázati forrás jóvoltából játszóteret és szabadtéri színpadot építettek, továbbá mozgáskorlátozottak számára is alkalmas illemhelyet alakítottak ki. Tájékoztató táblákat helyeztek el, amelyeket napkollektorok segítségével termelt árammal világítanak meg.

A romkert rehabilitációjával a település vonzerejét kívánják növelni, miután a színpad építése új funkcióval gazdagította a területet. A korábban méltatlan állapotú romkert most már arra is alkalmas, hogy kifejezetten erre a helyszínre szervezett rendezvények révén látogatókkal töltsék meg a környéket.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD

Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját

2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld

Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány

Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.

2025. Május 16. 09:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

A BYD gyárral kötött mostani megállapodás azt jelenti, hogy a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli