Városlista
2025. február 24, hétfő - Mátyás

Hírek

2012. Július 20. 11:25, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Nyakó István (MSZP) nyílt levélben kérte számon két mezőkövesdi tanár elbocsátását

Nyakó István (MSZP) nyílt levélben kérte számon két mezőkövesdi tanár elbocsátását

Nyílt levélben fordult Mezőkövesd térségének fideszes parlamenti képviselőjéhez Nyakó István szocialista országgyűlési képviselő, mert szerinte Tállai Andrásnak köze van két pedagógus elbocsátásához.

Nyakó István úgy véli: a két mezőkövesdi pedagógust szocialista kötődésük miatt bocsátották el, miután az iskolájuk átkerült az Magyar Katolikus Egyház Egri Főegyházmegyéjének fenntartásába.
A szocialista politikus pénteki levelében - amelyet az MTI-hez is eljuttatott - emlékeztetett arra: az egyik dolgozó, Nyeste László az MSZP mezőkövesdi elnökeként ellátta a februári "éhségmenet" minden tagját. "A másik elbocsátott pedagógusnak pedig csak annyi volt a bűne, hogy családjának egyik tagja, vállaltan baloldali, szocialista ember".
Nyakó István, aki az MSZP Borsod-Abaúj-Zemplén megyei szövetségi tanácsának elnöke is, levelében azt írta: "nyomatékosan figyelmeztetjük Önt, hogy maga nem helytartó, legfeljebb ma még annak érezheti magát. Figyelmeztetjük, hogy a választói előtt hamarosan felelnie kell azokért a disznóságokért, amit napról napra elkövet".
Hozzátette: tudomása van arról, hogy más esetben is előfordult a városban politikai leszámolás, valamint arról, hogy Tállai András és pártja "nemcsak több tízezer baloldali gondolkodású polgár, de sok millió honfitársunk megnyomorításáért is felel".
Az MTI megkereste Tállai Andrást, aki későbbre ígért reagálást.

Címkék: Pártok-MSZP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.

2025. Február 23. 08:54, vasárnap | Belföld

Évértékelő - Orbán Viktor: 2025 legyen az áttörés éve

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.