Városlista
2026. július 21, kedd - Dániel

Hírek

2025. Február 17. 09:19, hétfő | Életmód
Forrás: MTI

Nyitrai Zsolt: már a gyógyszertárakban is lehet Gondosórát igényelni

Nyitrai Zsolt: már a gyógyszertárakban is lehet Gondosórát igényelni

A kormányablakok mellett már a gyógyszertárakban is lehet regisztrálni a Gondosórára - közölte a kiemelt társadalmi ügyekért felelős miniszterelnöki biztos vasárnap a Facebook-oldalán közzétett videóban.

Nyitrai Zsolt kiemelte, hogy a kormány szolgáltató államot működtet.

"Azért dolgozunk, hogy mindenki számára gyorsan és egyszerűen elérhetőek legyenek a közszolgáltatások. Jó példa erre a Gondosóra, amely segítség egy gombnyomással" - fogalmazott Nyitrai Zsolt.

"Amennyiben ön 65 év feletti és még nem regisztrált, akkor tegye meg még ma a 06 80 80 40 50-es telefonszámon, vagy akár a patikában is" - javasolta a miniszterelnöki biztos.

Hankó Zoltán, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke a videóban hangsúlyozta: a gyógyszerészek azért dolgoznak, hogy támogassák az embereket egészségük megőrzésében és helyreállításában.

"A Gondosóra program egy újabb lehetőség arra, hogy közelebb legyünk önökhöz. Tanácsot adunk és segítünk az időseknek a regisztrációban is"
- hívta fel a figyelmet.

Címkék: gondosóra

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 11:00, kedd | Életmód

Agrárkamara: a jégkármérséklő rendszer már narancssárga riasztás esetén is működésbe lép

Az Országos Jégkármérséklő Rendszert már a narancssárga riasztás esetén is bekapcsolják, hogy mérsékeljék a jégesők által okozott károkat a minisztérium kérésének megfelelően

2026. Július 21. 07:30, kedd | Életmód

GVH: megkezdte a magyar fogyasztók kompenzálását a Temu

2026. Július 20. 16:00, hétfő | Életmód

Mundruczó Kornél átvette a palicsi filmfesztivál életműdíját

2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Életmód

Csaknem 4 millió köbméterrel nőtt tavaly Magyarország élőfakészlete

Csaknem 4 millió köbméterrel nőtt Magyarország élőfakészlete 2025-ben: 419 055 552 köbméterről 423 012 239 köbméterre változott az Élő Környezetért Felelős Minisztérium Erdőrendezési Főosztályának tájékoztatása szerint