Hírek
2021. Április 29. 13:47, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Nyitva van az online időpontfoglaló az oltásra

Jelenleg is működik az online időpontfoglaló a koronavírus elleni oltásokra, a regisztráltak csütörtökre és az azt követő napokra a Sinopharm-vakcinával történő oltásokra foglalhatnak időpontot
- közölte a koronavirus.gov.hu szerdán. A közlemény szerint emellett május 3-ától május 7-éig AstraZeneca-vakcinával történő oltásra is lehet időpontot foglalni.
Az érvényesített regisztrációval rendelkezők bármelyik kórházi oltópontra foglalhatnak időpontot a www.eeszt.gov.hu honlapon.
A foglaláshoz meg kell adni a TAJ-számot és a születési dátumot, majd ki kell választani az oltás időpontját és helyszínét. Utóbbi kiválasztásánál érdemes figyelembe venni, hogy a második oltást is ugyanazon az oltóponton adják majd be - írták.
Hozzátették: a foglalásról visszaigazoló, az oltás előtti napon pedig emlékeztető e-mailt küldenek.
Felhívták a figyelmet arra, hogy mindenki csak magának és csak egyszer tud foglalni időpontot, a véglegesített foglalás pedig nem módosítható.
Azt kérik, hogy a legfoglalt időpontra mindenki pontosan érkezzen, az oltásra vigye magával a személyi igazolványát, a TAJ-kártyáját, a kinyomtatott és kitöltött hozzájáruló nyilatkozatot, és lehetőség szerint a foglalásról szóló kinyomtatott visszaigazolást is. Az időpontot foglalók, ha a háziorvosuk is hívja őket oltásra, jelezzék a háziorvosnak, hogy már van időpontjuk kórházi oltópontos oltásra. Ha valaki mégsem tud megjelenni a legfoglalt időpontban az oltáson, arra továbbra is jogosult marad - tudatták.
Azt írták: időpontot foglalni csak az első oltásra lehet.
A hatósági házi karanténban lévők nem mehetnek oltásra, az aktív betegek - koronavírus-fertőzés vagy más lázas, akut betegség esetén - pedig nem olthatók be. A jelenlegi oltási akcióban a várandósok nem vehetnek részt, mert online jelenleg csak Sinopharm- és AstraZeneca-oltásokra lehet időpontot kérni, a várandósokat pedig csak Pfizer- és Moderna-vakcinával oltják - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 29. 12:00, csütörtök | Belföld
NGM: lendületben a hazai turizmus - áprilisban több mint 1,4 millió vendég összesen 3,4 millió vendégéjszakát töltött a magyarország
A kormány azon dolgozik, hogy a dinamikusan bővülő hazai turizmus még intenzívebben járuljon hozzá a családok jólétéhez, a munkahelyteremtéshez és a vidéki turisztikai térségek fejlődéséhez -
2025. Május 29. 11:00, csütörtök | Belföld
Június 22-én lesz a Magyarország Szépe döntője a Duna csatornán
Bemutatták azt a húsz lányt, aki versenybe szállhat az idei Magyarország Szépe címért. A verseny döntőjét június 22-én élőben közvetíti a Duna csatorna.
2025. Május 29. 08:37, csütörtök | Belföld
Steiner Attila: geotermikus energiával helyeznék biztos alapokra a Liszt Ferenc Repülőtér energiaellátását
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér energiaellátását biztos alapokra szeretnék helyezni
2025. Május 29. 06:00, csütörtök | Belföld
MÁV: vasárnaptól meghosszabbított üzemidővel közlekednek a HÉV-ek, az elővárosi és a regionális buszjáratok hétvégenként
Vasárnaptól a HÉV-ek, az elővárosi és a regionális buszjáratok is csatlakoznak a hétvégenként érvényes új, éjszakai közlekedési rendhez - közölte a MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatósága szerdán a MÁV-csoport honlapján.