Városlista
2025. június 28, szombat - Levente, Irén

Hírek

2011. December 31. 15:04, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Nyolcezerre bővül a tartalék katonák száma 2014-ig

Nyolcezerre bővül a tartalék katonák száma 2014-ig

A tartalékos rendszer nyitott, abba bárki jelentkezett, aki elkötelezett a haza védelmének ügye iránt – ezt mondta Hende Csaba.

A honvédelmi miniszter az önkéntes tartalékos rendszerrel kapcsolatban közölte, összesen nyolcezer tartalékos katona lesz 2014-ig.

Hende Csaba közölte, az első nagy lépést 2011. január elsejével tették meg, ekkor mintegy kétezer önkéntes védelmi tartalékos vette át a katonai objektumok és laktanyák őrzését és védelmét. 2012. január elsejével az önkéntes tartalékos rendszer fejlesztése új szakaszához érkezik; ekkortól kezdődik meg a nem őrzés-védelmi feladatokra felkészítendő állomány felvétele.

A regisztráció, illetve a jelentkezés a megyeszékhelyeken működő katonai igazgatási központokban történik. Elsősorban személyesen lehet jelentkezni, azonban arra is van lehetőség, hogy az érdeklődők a www.hadkiegeszites.hu honlapról letöltsék a regisztrációs és jelentkezési lapot, majd azt kinyomtatva, kitöltve, postai úton juttassák el a katonai igazgatási szerveknek.

A miniszter hangsúlyozta: először egy határozott idejű, nyolchónapos szerződést kötnek mindenkivel, amely hathónapos próbaidőt tartalmaz. Ezt követően véglegesítik a szerződéseket. A szerződés megkötésénél elsődleges a honvédség érdeke, tehát elsősorban az kerülhet be a rendszerbe, aki olyan képességgel rendelkezik, amit a Magyar Honvédség hasznosítani tud. Az önkéntes tartalékos katonák három évenként hathónapos szolgálatra hívhatók be.

Azok az önkéntes tartalékosok, akik korábban nem teljesítettek katonai szolgálatot, alapkiképzésben és szakfelkészítésben is részesülni fognak. „Mivel valós katonai képességgel kívánják megerősíteni a Magyar Honvédséget, előnyben fogják részesíteni, azokat a volt hivatásos és szerződéses katonákat, akik a feltételeknek megfelelve, teljeskörű katonai kiképzéssel és felkészültséggel rendelkeznek, hiszen az az érdekünk, hogy a lehető legrövidebb időn belül, a legkisebb költséggel, a legfelkészültebb tartalékos katonákra tegyünk szert” – hangsúlyozta Hende Csaba.

A honvédelmi miniszter kiemelte: a januártól megszűnő szolgálati nyugdíjakat felváltó szolgálati járandóságot terhelő tizenhat százalékos személyi jövedelemadó megfizetése alól mentesülnek azok, akik önkéntes tartalékos szolgálatra szóló szerződést kötnek a Magyar Honvédséggel. Újságírói kérdésre válaszolva elhangzott: az önkéntes tartalékos rendszer kialakítására 1,2 milliárd forintot különített el a minisztérium a tárca jövő évi költségvetéséből.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: Hende Csaba, katonák

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban

A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre

2025. Június 28. 08:38, szombat | Belföld

E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái

Az E.ON Hungária Csoport informatikai átállása miatt az MVM Next elszámoló számlái akár 3 hetet is késhetnek - közölte az E.ON és az MVM Next pénteken az MTI-vel.

2025. Június 28. 08:32, szombat | Belföld

Másodfokú hőségriasztás lép életbe hétfőtől

Másodfokú hőségriasztást rendel el a HungaroMet Zrt. előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos Magyarország teljes területére hétfő 0 órától július 4., péntek 24 óráig

2025. Június 28. 08:30, szombat | Belföld

Orbán szerint a Vokssal megállították Ukrajna uniós csatlakozását

A Voks 2025 több mint 2 millió szavazatával megállítottuk Ukrajna európai uniós csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában.