Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2022. November 10. 08:15, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Októberben 199 alkalommal riasztották a tűzszerészeket

Októberben 199 alkalommal riasztották a tűzszerészeket

Az őszi mezőgazdasági földmunkák miatt nőtt a tűzszerész ezredhez érkezett, robbanótestekkel kapcsolatos bejelentések száma októberben - írta a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede Facebook-oldalán.

Azt írták, csak októberben 199 alkalommal riasztották az ezred katonáit, jellemzően második világháborús robbanóeszközökhöz, 38 esetben azonnal intézkedni kellett.

A tűzszerészek októberben csaknem 670 katonai eredetű robbanótestet és mintegy 230 kilogrammnyi vegyes gyalogsági lőszert hatástalanítottak, illetve szállítottak el megsemmisítésre, vagyis mintegy 1,5 tonna robbanóeszközt kezeltek összesen - tették hozzá.

Ebben az évben már csaknem 1700-szor vonultak ki a tűzszerész katonák a jellemzően a második világháborúból visszamaradt robbanóeszközök miatt.

A bejegyzésben emlékeztettek: októberben Zircen egy száz kilogrammos szovjet bomba fenékgyújtó szerkezetét kellett eltávolítaniuk, a hatástalanított bombatestet pedig későbbi megsemmisítésre elszállították.

Csókakő vára közelében, egy erdős területen kirándulók bukkantak egy 75 milliméteres német páncéltörő gránátra, a műszeres keresés során előkerült még egy 81 milliméteres, szintén német aknavetőgránát, kilőtt állapotban. A tűzszerészek elszállították és megsemmisítették a világháborús robbanóeszközöket.

Nagyveleg külterületén, szántóföldön, mezőgazdasági földmunkák közben került elő egy 82 milliméteres szovjet aknavetőgránát, letört gyújtószerkezettel. A katonák ezt is elszállították és megsemmisítették.

Budapesten, az Amerikai úton, egy régi villa kertjében, tereprendezésnél bukkantak egy második világháborús, F-1-es típusú, szovjet gyártmányú kézigránátra a munkások. A gyújtószerkezetet nem tartalmazó kézigránátot szintén elszállították és megsemmisítették.

Fotó: MTI/Lakatos Péter - Illusztráció

Címkék: tűzszerész

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld

Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést

A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.

2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről

A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is

A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.