Városlista
2026. május 20, szerda - Bernát, Felícia

Hírek

2011. Augusztus 20. 07:17, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Októbertől drágulhat a kenyér

Októbertől drágulhat a kenyér

Szeptemberig nem, októbertől azonban már emelkedhet a pékáruk ára, amennyiben az üzemanyagok a villamos energia és liszt is drágulnak – mondta el a közrádióban Kurdi András, a Magyar Pékszövetség elnöke.

Kurdi a Kossuth Rádió reggeli, Napközben című műsorában nyilatkozott a lehetséges áremelésről: mint elmondta, a pékszakma csak gyengén tudta érvényesíteni érdekeit, s miközben a liszt ára tavaly 40-ről 110 forintra emelkedett, ők mindössze 5-7 százalékos áremeléssel tudtak kompenzálni.

A pékszövetség elnöke szerint a nyereséget a kiskereskedelmi láncok könyvelhették el – bár ekkor is akadt olyan kereskedő, aki tisztességes árréssel dolgozott. Amíg a liszt ára 80-90 forint között marad, a jelenlegi tarifák is tarthatóak – ha viszont drágulás jön és az üzemanyag, a villamos energia ára is emelkedik, akkor a pékek is kénytelenek lesznek követni változásokat, figyelmeztetett Kurdi.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: kenyér

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól

Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld

Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok

Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.