Hírek
2017. Július 23. 18:59, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Olajtartályok gyulladtak ki Ecsegfalván
Mintegy kétszáz darab, újrahasznosításra váró, fáradtolajat tartalmazó tartály gyulladt meg vasárnap délután a Békés megyei Ecsegfalva külterületén, egy ipari telephelyen.
A tűz lakott területet nem veszélyeztet - tájékoztatta a műveletet irányító Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t.
S. Tóth Anikó elmondta: a lángok megfékezésén, a tűz lokalizálásán több városból érkezett tűzoltóegységek dolgoznak. A Szeghalomról, Szolnokról, Püspökladányból, Békésről, Békéscsabáról, Mezőtúrról, Karcagról, Hajdúszoboszlóról és Kisújszállásról érkezett tűzoltók a tűz oltása mellett jelenleg földsáncokat ásnak, azon dolgoznak, hogy a közelben lévő épületet és munkagépeket ne érjék el a lángok - tette hozzá.
A telephelyre a katasztrófavédelmi mobil labor megérkezett, amely azt méri, került-e káros anyag a levegőbe. A szóvivő tájékoztatása szerint egyelőre nem.
A helyszínt a Békés megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat lezárta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása
A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.
2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld
Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri
Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.
2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre
Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.
