Hírek
2018. Január 09. 12:34, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Jogsit és nyelvi képzést ad önkéntes fiataloknak a Vöröskereszt

Önkéntes programot indított a Magyar Vöröskereszt 18 és 22 év közötti fiataloknak - közölte Nagy Gábor a szervezet főigazgató-helyettese az M1 aktuális csatorna műsorában kedden.
A vöröskereszt olyan pályaválasztás előtt álló fiatalok jelentkezését várja, akik szívesen megismerkednének a szervezet munkájával.
Egyfajta pályaválasztást segítő programként tekintünk a kezdeményezésre - tette hozzá a főigazgató-helyettes.
A fiatalokat négyféle tevékenységbe szeretnék bevonni: szociális munka, elsősegélynyújtás, véradásszervezés és, akiknek van kedve, a szervezet katasztrófavédelemmel kapcsolatos munkáját is megismerhetik.
A jelentkezők B kategóriás jogosítványhoz juthatnak és nyelvi képzéseken vehetnek részt.
A program 2020 decemberéig tart, 182 önkéntes bevonását vállalták.
Az önkéntes programra február elsejétől online lehet jelentkezni a voroskereszt.hu oldalon. Egyelőre kilenc megyében - Baranya, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Heves, Komárom-Esztergom, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Vas, Zala - indult el a program, ezekben a megyékben személyesen is lehet jelentkezni a vöröskereszt irodáiban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD
Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját
2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld
Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány
Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.
2025. Május 16. 09:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani
A BYD gyárral kötött mostani megállapodás azt jelenti, hogy a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani
2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli