Hírek
2025. Április 01. 07:20, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: nem lesz könnyű felszámolni a kábítószer-hálózatot, de kitartóak vagyunk

Nem lesz könnyű felszámolni, de kitartóak vagyunk (…), addig fogjuk folytatni, amíg fel nem számoljuk és meg nem szabadítjuk magukat a kábítószer-hálózattól - jelentette ki hétfőn a miniszterelnök a Heves vármegyei Tarnazsadányban tartott utcafórumán, miután egyeztetett Horváth Lászlóval, a kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztossal, valamint a környező, kábítószerrel súlyosan fertőzött települések vezetőivel.
Orbán Viktor Facebook-oldalán közétett videójában úgy fogalmazott: baj van, mert elszaporodtak azok a kábítószerek, amely tönkreteszik a gyermekeinket és a felnőtteket is, ezen a környéken különösképpen. Azon vagyok, hogy ezt megszüntessük - mondta a miniszterelnök.
A kormányfő úgy fogalmazott,
azért érkezett a településre, hogy a kábítószer-problémát felszámolják, de az nem lesz egyszerű munka, mert "nagyon sok pénz van benne és nagyon sok ember próbál ebből megélni úgy, hogy közben tönkreteszik a gyerekeinket".
Orbán Viktor azt mondta, a cél, hogy az emberek normálisan tudjanak élni, úgy, ahogy a kábítószer előtti időben lehetett.
A miniszterelnök szólt az Országgyűlés elé beterjesztett törvényekről is, "amelyek az asszonyokat támogatják".
Kijelentette, azoknak, akik dolgoznak, a gyermekek után járó adókedvezményük emelkedni fog, akiknek pedig már idősebb gyermekeik vannak és dolgoznak, azoknak életük végéig nem kell adót fizetniük.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli
2025. Május 15. 07:07, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött!
Példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött - közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szerdán a közösségi oldalán.
2025. Május 14. 07:12, szerda | Belföld
Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést az NVB
Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) kedden.
2025. Május 14. 07:10, szerda | Belföld
HM: nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén
A közösségi médiában terjedő híresztelésekkel ellentétben nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén kedden - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.