Hírek
2018. Február 27. 14:07, kedd |
Kék hírek
Forrás: mti
Országos hálózatú drogterjesztő bandát számoltak fel Nógrádban

Az ügyben huszonöt ember ellen folyik büntetőeljárás, nyolcan előzetes letartóztatásban vannak közülük.
Nógrád megyében olyan kábítószerrel kereskedő bűnszervezetet számoltak fel, amely Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Győr-Moson-Sopron, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Bács-Kiskun, Komárom-Esztergom, Pest, Zala és Somogy megyére is kiterjesztette tevékenységét.
Nágel Tamás, a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense az MTI-nek kedden elmondta: lezárták a nyomozást és az ügy iratait vádemelési javaslattal továbbították az ügyészségre.
Az ügyben huszonöt ember ellen folyik büntetőeljárás, nyolcan előzetes letartóztatásban vannak közülük.
Tizenhárom - őrhalmi, endrefalvi, mohorai, hugyagi és salgótarjáni - vádlott ellen bűnszervezetben elkövetett kábítószer-kereskedelem és más bűncselekmények, tizenkettő ellen kábítószerrel és új pszichoaktív anyaggal kapcsolatos bűncselekmények miatt javasolnak vádemelést.
A házkutatásokon csaknem egy kilogramm különböző színű port és kristályos anyagot, több mint kétkilónyi növényi törmeléket, valamint kábítószer és pszichoaktív anyag előállításához, értékesítéséhez szükséges tárgyakat és készpénzt foglaltak le. A 32 éves O. Attila salgótarjáni lakhelyén a rendőrök egy a drog előállítására kialakított helyiségre is bukkantak.
A nyomozás adatai alapján a 27 éves őrhalmi K. Attila 2017 januárja előtt különböző kábítószereket és pszichoaktív anyagokat szerzett be és értékesített, majd a beszerzésre és továbbértékesítésre hálózatot alakított ki.
A kábítószerből 2016 őszén két nő is fogyasztott. Ők ezután - a szakértői vélemény szerint emiatt - életveszélyes állapotba kerültek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 17. 07:44, csütörtök | Kék hírek
Fővárosi Törvényszék: letartóztatták a múlt pénteki autós üldözés három gyanúsítottját
A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra elrendelte a múlt pénteki autós üldözés három gyanúsítottjának letartóztatását - közölte a Fővárosi Törvényszék sajtóosztálya szerdán az MTI-vel.
2025. Július 16. 09:04, szerda | Kék hírek
Balesetet okozott egy rendőrök elől menekülő ámokfutó - Videó
Ámokfutásba kezdett, majd egy taxival ütközött egy járművezetéstől eltiltott sofőr, akit a közlekedési rendőrök akartak ellenőrizni.
2025. Július 15. 07:57, kedd | Kék hírek
Több mint 170 kilogramm drogot foglalt le a rendőrség egy nemzetközi akció során
2025. Július 07. 07:16, hétfő | Kék hírek
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Tizenkilencen megsérültek, köztük tizenegy gyerek abban az ukrán rendszámú autóbuszban, amely vasárnap hajnalban szenvedett balesetet a 442-es főúton