Hírek
2020. Április 07. 12:00, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: pixabay
Országos tiszti főorvos: Egyre nagyobb az esély a koronavírus-megfertőződésre
Budapest góccá válhat, ha nem tartják be a korlátozásokat - írja a hirado.hu az operatív törzs keddi sajtótájékoztatója után.
Egyre nagyobb az esély a megfertőződésre
„Gyászos nap után vagyunk, kilencen haltak meg az elmúlt 24 órában. Így már 47-en hunytak el a koronavírus szövődményeinek következtében” – kezdte Müller Cecília országos tiszti főorvos az operatív törzs keddi sajtótájékoztatóját.
Kitért rá, hogy emelkedett a fertőzöttek száma, de egyúttal több gyógyult hagyhatta el a kórházakat. A mintavételek és laboratóriumi vizsgálatok száma is emelkedik.
„A fertőződés terjedése miatt egyre nagyobb veszélyben van mindenki, egyre nagyobb az esély arra, hogy megbetegedjen, illetve tovább adja a betegséget. Ezért fokozottan tartsuk be a korábban életbe lépett rendszabályokat, korlátozó intézkedéseket. A fertőződés útjának elvágása a cél” – hangsúlyozta.
Budapest helyzetére külön is felhívta a figyelmet az országos tiszti főorvos, mert mint mondta, egyértelműen a fővárosra koncentrálódik a fertőzöttek tömege. Ha Pest megyét is belevesszük az összes beteg több mint 60 százaléka itt található.
A vírus azonban az egész országban jelen van, mindenhonnan regisztráltak fertőzöttet – emelte ki.
Újabb kórházak kapnak védőeszközöket
Kiss Róbert alezredes a sajtótájékoztatón kitért arra, hogy a kormány jelentős összeget, 663 milliárd forint keretet különített el a járvány elleni védekezésre. Ennek keretében érkeznek védőeszközök Magyarországra.
Az egészségügyi eszközökből pedig a kinevezett kórházparancsnokok készletezései alapján kapnak a kórházak. Kedden újabb kilenc kórházba jutnak el védőeszközöket, köztük sebészeti szájmaszkok, orvosi maszkok, védőruházatok és védőszemüvegek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
